Oyun Haberleri

Unutulmuş Diyarlar, Siege of Dragonspear ile Telefonlara Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Baldur’s Gate: Enhanced Edition serisinin yapımcısı Beamdog, yaptığı canlı yayın sırasında, oyunun ek paketi Siege of Dragonspear’ın iOS ve Android platformlarına da taşındığını açıkladı!

15 yıl aradan sonra ilk kez Mayıs 2016 tarihinde Siege of Dragonspear eklentisini yayınlayan Beamdog, PC platformundaki başarılarından sonra oyunu iOS ve Android platformlarına taşımaya hazırlanıyor. Zaten hali hazırda Baldur’s Gate: Enhanced Edition‘ı iOS ve Android’de oynuyorduk ancak Siege of Dragonspear ana oyuna bir güncelleme olarak gelmeyecek, ayrı bir oyun uygulaması olarak satışa sunulacak. Ama merak etmeyin, ana oyundaki karakterinizi yeni oyuna taşıma imkanına sahip olacaksınız.

Beamdog Stüdyo Müdürü Phillip Daigle, Planescape Torment: Enhanced Edition ile birlikte gelen yeni kullanıcı ara yüzünün de Siege of Dragonspear’ın mobil versiyonuna taşınacağını duyurdu. Bu oldukça güzel bir haber çünkü Planescape ile kullanıcı ara yüzünün kalitesi, kullanımı ve görseli oldukça iyileştirilmişti.

Philip Daigle aynı zamanda mobil versiyonda bazı görevlerin “modifiye” edildiğini, yeni görevlerin eklendiğini ve “bazı şeylerin” değiştirildiğini de açıkladı. Tabii bu değişimler yapılacak büyük bir güncellemeyle PC platformuna da entegre edilecek. Üstüne yakın zamanda yapılacak olan Infinity Engine 2.5 güncellemesiyle de oyunun masaüstü versiyonunda büyük değişimler olacağı da eklendi.

Şimdilik iOS ve Android sürümlerinin ne zaman yayınlanacağı açıklanmadı, yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir  Ejderha Mızrağı'nın Doğuş Hikayesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu