Oyun Haberleri

Ubisoft’tan Üç Büyük Haber: Assassin’s Creed Nexus VR duyurusu, Mirage Hikaye Videosu ve Jade Hakkında Yeni Gelişmeler!

Son iki yıldır Ubisoft Forward etkinlikleri Assassin’s Creed hayranları için oldukça heyecanlı geçti! Bu yıl ise Summer Game Fest’te yapılan etkinlikte Ubisoft, Assassin’s Creed’e dair üç büyük yeni haber paylaştı.

The Crew, Skull and Bones ve Prince of Persia haberleri yanında serinin bu sene 12 Ekim’de çıkacak olan yeni oyunu Mirage’a dair hikaye fragmanı, uzun süredir ayrıntıları beklenen Nexus VR projesinin CGI fragmanı ve çıkış ayrıntıları ve Code Name Jade projesine dair yeni detaylar paylaşıldı.

Assassin’s Creed Mirage Hikaye Fragmanı ve Oynanış Videosu

Oynanış videosunun üzerinden çok zaman geçmeden hikaye fragmanıyla heyecanı canlı tutan Ubisoft, iki buçukluk fragmanda oyuna ve karakterlere dair yeni ayrıntılar paylaşırken 8 dakikalık oynanış videosu ile de mekaniklerin oynanışa olan etkinliklerine ufaktan bir göz kırpıyor. İlk fragmanda oyunun ana karakteri Basim’e yeni bir bakış atma şansı buluyoruz. Diğer karakterimiz Roshan ile tanışması ve Hidden Ones’a katılış hikayesi bu fragmanda daha detaylı anlatılıyor.

YouTube player

Bağdat’ın sokaklarında parkur yaptığımız oynanış videosunda da, haritanın farklı kısımlarını görmek oldukça heyecanlı olsa da asıl dikkat çeken kısım “serinin köklerine dönüyor” diye her yerde konuşulan gizlenme ve suikast mekaniklerindeki farklar. Ek olarak oynanış fragmanında farklı silahlar, karakterler ve suikastçımızın olmazsa olmazı izci kuşu Enkidu ile de tanışıyoruz.

YouTube player

Assassin’s Creed Nexus VR 3 Suikastçının Hikayelerine Yenilikler Getiriyor!

Geçen seneden bu yana detayları merakla beklenen Assassin’s Creed Nexus VR projesinin ayrıntıları bir CGI fragmanı ile paylaşıldı. Abstergo Industriesi insanların inanışlarını manipüle etmekte kullanılabilecek güçlü bir artefaktı geri almanın bir yolunu buluyor. Ve oyuncular da onların planlarını sabote edebilmek için serinin çok sevilen üç karakterinin anılarına geri dönecek. Bu yepyeni 3 hikaye, bizlere Assassin’s Creed 2’den Ezio Auditore, Assassin’s Creed 3’ten Connor ve son olarak, Assassin’s Creed Odyssey’den Kassandra’nın anılarına geri dönme şansı verecek. Oyunda interaktif bir dünyanın içerisinde parkur yapabilecek, gizlenip suikastlar gerçekleştirecek ve yepyeni bir dünyanın içine adım atacağız.

YouTube player

Şimdilik oyun sadece Meta Quest 2 ve 3’e özel olarak yayınlanacak. Oyunun çıkış tarihi ise şimdilik 2024 Ocak ayı gibi gözüküyor. Serinin ilk AAA VR projesi olan Nexus’a dair şimdilik sadece CG fragmanı yayınlandı. Oynanışa dair bir fragman görmemiz ise muhtemelen 2023’ün sonlarını bulacaktır.

Project Jade’e Dair Yeni Detaylar ve Fragman

Serinin ilk RPG mobil oyunu olan Jade’e dair yeni bir oynanış fragmanı yayınlandı. Ubisoft şimdiden Level Infinite ile alfa aşamasını geçtiklerini ve bu yaz beta sürümünü bitireceklerini duyurdu. İlk defa seride oyuncular kendi suikastçılarını yaratıp özelleştirebilecekler. Serinin meraklısı oyuncular şimdiden oyunun resmi sitesini ziyaret edip beta kayıtlarını yaptırabilirler.

YouTube player

Project Jade, zaman çizgisinde Odyssey ve Origins’in arasında yer alarak milattan önce 3. yüzyılda geçecek. Oyuncular burada Qin Hanedanlığının eski Çin Başkenti Xianyang’ı keşfedebilecekler. Kültürümüzü Xionanu akıncılarına karşı savunurken Antik Çin’in kültür ve yapısına şahitlik edeceğiz. Üstelik Project Jade ücretsiz olarak oynanabilecek!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.