Oyun Haberleri

Türk Yapımı Voidrunner, 31 Mayıs’ta Çıkıyor

Türkiye’nin en kapsamlı bağımsız bilgisayar oyunu projesi olan ve RealityArts Stüdyo tarafından üretilen Voidrunner, nihayet oyuncularla buluşuyor. Hem çoklu oyunculu hem de yapay zekaya sahip botlar ile tek kişilik modlara sahip bir uçuş oyunu olan

Voidrunner, gelişmiş grafikleri ve rahat oyun yapısı ile oyunculara bambaşka dünyaların kapılarını açıyor.

Steam’den sadece 3 günde Yeşil Işık alması ve ardından Unreal Engine’in üreticisi Epic Games’ten bizzat destek almasıyla ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil etmeye başlayan Voidrunner, 31 Mayıs’ta Türkçe dil desteği ve sadece ülkemize özel 15 TL’lik cüzi ücretiyle Steam üzerinden oyunculara sunuluyor.

RealityArts’tan Eğitime Destek

RealityArts Stüdyo, ülkemizdeki oyun sektörünü ve oyun yapımını geliştirmek & destek olmak için İstanbul’daki Meslek Eğitim Teknik Liselerinde önümüzdeki eğitim & öğretim döneminde gönüllü olarak Oyun yazılımı ve tasarımı alanında eğitim vermeyi planlıyor. Lise çapında, dünyaya kafa tutabilecek milli E-Spor takımlarının oluşturulması, Unreal Engine 4 ve genel oyun yazılımı üretimi üzerine detaylı eğitim verilmesiyle amaçlanan proje, Türkiye’nin genç neslinin kendi yazılımlarını üretebilmesi ve dünya çapında 100 Milyar dolarlık sektörde tüketen değil üreten nesiller yetiştirilmesinde katkıda bulunmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Firma, eğitimlerin ardından başarılı öğrencileri destekleyen imkanlar sunmayı planlıyor. Bu sayede öğrenciler, RealityArts’ın dünya çapındaki projelerinin de bir parçası olup henüz genç yaşta profesyonel bir ortamda kendilerini geliştirebilecekler. Ayrıca bu organizasyon zaman içinde imkanlar elverdiği taktirde diğer illere de yaygınlaştırılacak.

Sadece birkaç kişi olmalarına ve çok kısıtlı imkanlarla çalışmalarına rağmen genç ve bağımsız bir şirket olarak ülkemiz oyun sektörünü yurtdışında en çok tanıtan ekip olma gururunu yaşıyan ve bu sene ülkemizin ilk 100 genç girişimci şirketi içerisine alınan RealityArts, çalışmalarına ara vermeden devam etmekte. Ekip, sadece birkaç hafta içinde Voidrunner’ın tek kişilik, yapay zekaya karşı oynanabilen Sanal Gerçeklik modunu yayınlayacak ve Playstation 4 versiyonu üzerinde çalışmaya başlayacak. Elbette bu süre içerisinde Voidrunner’a birçok yenilikler ve ek özellikler üretilmeye devam edilecek ve tüm yama ve yenilikler ücretsiz olacak.

RealityArts ülkemize özel ayarlanan 15 TL’lik fiyat ile ülkemizin oyun sektörüne büyük stüdyoların bile son dönemde yapmadığı zengin bir içerik, server altyapısı ve yapay zekalı tek kişilik modlar ile dolu dolu bir oyun deneyimi armağan ediyor. Buna rağmen asla bağımsız ve amatör ruhlarını kaybetmiyorlar ve kendilerine mesaj atan, yorum yapan herkese bizzat cevap vermekten de geri kalmıyorlar.

31 Mayıs’ta Steam platformunda dünya çapında satışa çıkacak olan Voidrunner oyununu şimdiden İstek Listesi’ne ekleyebilirsiniz. Voidrunner’ın resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Oyuna hemen buradan ulaşabilirsiniz. İyi oyunlar!

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Amazon Prime Gaming Aralık 2021 Oyunları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.