Oyun Haberleri

Türk Oyun Firması Rollic Games’i Zynga Satın Aldı

İstanbul merkezli Rollic Games tam 168 milyon dolar karşılığında Zynga‘ya satıldı. Şirketin oyunları bundan sonra Zynga’nın kontrolünde olacak.

Peak Games’in ardından önemli bir yerli oyun firması daha yurt dışına satılıyor. Basit ve eğlenceli mobil oyunlarıyla bilinen Rollic Games‘in %80 hissesi tam 168 milyon dolara Zynga’ya satıldı. Anlaşmanın 1 Ekim’de tamamlanacağı ve Rollic’in oyunlarının bu tarih itibarıyla tamamıyla Zynga’nın kontrolüne geçeceği belirtildi.

İstanbul merkezli Rollic’in oyunları şu anda günlük 5 milyon, aylık ise 65 milyon aktif kullanıcıya sahip. Şirketi Tangle Master 3D, Go Knots 3D ve Repair Master 3D gibi popüler yapımlarından tanıyorduk. Rollic özellikle son bir yıl içerisinde müthiş bir büyüme gerçekleştirmişti. Şirketin birden fazla oyunu bu yıl ABD ve dünya genelinde en çok indirilenler listesine girmeyi başarmıştı.

İlgili Makaleler

Konuyla ilgili bazı açıklamalar yapan Zynga CEO’su Frank Gibeau,”Hyper-casual kategorisinin 2020’de dünyada en hızlı büyüyen yayıncılarından olan Rollic’in bünyemize katılmış olmasından dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Rollic arkasında müthiş yaratıcı bir ekibe sahip. Rollic ve Zynga birlikte çok daha hızlı büyüyecek.” ifadelerini kullandı.

Zynga, belli kazanç hedeflerine ulaşılması durumunda önümüzdeki üç yıl içerisinde Rollic’in geri kalan %20’lik hissesini de satın alacak.

Kaynak: BusinessWire, DH

İlginizi Çekebilir  FromSoftware'in Geliştirdiği Elden Ring Oyununda Sona Gelindi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu