Oyun Haberleri

Tobias and the Dark Scepters Oyununun İnanılmaz Hikayesi!

tobias-and-the-dark-sceptres-banner

13 yılda, tek bir isim tarafından geliştirilen Tobias and the Dark Scepters sonunda piyasaya çıktı. Ancak oyunun yapım hikayesi, uzun yıllar içerisinde oyun dünyasında neleri kaybettiğimize dair bizleri bir düşünmeye itiyor.

90’lı yılların sonunda, oyun piyasasında neredeyse her oyun tutku ile yapılıyordu. Büyük firmalar da olsa, her oyuna çalışanların her birinin yoğun çalışma saatleri yansıyordu. Oynadığınız her oyundan “zorla” zevk almıyor, gerçekten kendinizi o dünyaya kaptırıyordunuz. Şimdiler ise o dönemi yansıtmaya çalışan Bağımsız (Indie) oyunları görüyoruz. Ama gene de bazı şeyler eksik olabiliyor.tobias-and-the-dark-sceptres-gorsel

Adam Butcher isimli amatör bir geliştirici 13 yılın sonunda, oyununu bitirmeyi başardı. Platform türündeki oyun çok büyük detaylar içermese de, basit bir program ile yazılmış olmasından ötürü 13 yılın emeğini kapsıyor. Yeniden yapılan bölümler, her bir karakter için farklı animasyonlar, baştan yazılan grafik motorları derken Butcher’ın oyunu bitirmesi 13 koca yılını almış.

Oyun şimdi ücretsiz olarak piyasaya sürüldü. Dilerseniz oyunu resmi sitesinden indirebilirsiniz. Baştan uyaralım, Butcher’ın kendisi de bu uzun süre boyunca yaptığı oyunun başka insanların kafasında nasıl şekilleneceğinden emin değil. Bu yüzden ufak bir video çekip, oyunun gelişim sürecinden de bahsetmeyi unutmamış.

Tobias and the Dark Scepters, şahane bir oyun olmaktan çok dönem oyunlarını yansıtan, tutkuyla dolu bir yapım olmuş.

İlginizi Çekebilir  Telltale'in The Walking Dead Oyununu Skybound Bitirecek!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu