Oyun Haberleri

The Last of Us Part I, PC için Çıkış Tarihini Erteledi

The Last of Us Part I, 3 Mart yerine artık 28 Mart’ta çıkıyor. Bilgisayar sürümü konusunda hassas davrandıklarını söyleyen Naughty Dog, diziye gelen olumlu yorumlar için de hayranlarına teşekkür ediyor.

Jedi: Survivor da daha bu hafta çıkış tarihini 6 hafta ileri attı. Kazandıkları vakitte hata temizlemekle ilgileneceklerini söylemişlerdi. Naughty Dog da benzer bir açıklama yaptı. Oyunun hem onların, hem de hayranların talep ettiği kalitede çıkmasına uğraştıklarını söylediler. PlayStation’dan yeni bir platforma geçmek konusunda heyecanlı olduklarını da belirttiler.

PlayStation oyunları şimdiye dek PC sürümü konusunda harika işler çıkardı. God of War, Spider-Man ve Uncharted oyunları çok olumlu tepkiler aldı. Dolayısıyla The Last of Us Part I için de aynı performansı sürdürmeye çalışmalarını anlayabiliyoruz. Sony gerçekten platformlar arası geçiş olayını iyi yapıyor.

Ben yine Jedi: Survivor için söylediklerimi tekrar edeceğim. Bloodlines 2 gibi süresiz ertelenmeleri bir kenara koyacak olursak 4-8 haftalık tarih değişikliklerini olumlu buluyorum.

Geliştiricilere biraz daha süre tanımak bence tepki almamalı. Zira oyun birkaç haftada temizlenebilecek hatalardan ötürü negatif yorum yağmuruna tutulursa bu uzun süredir onunla uğraşan geliştiricilerin hevesini çok kırıyor. Ayrıca kırılan tek heves onlarınki olmuyor. Oyuncular da hevesle aldıkları oyunlar hatalı çıkınca geliştiriciler onların zamanını ve parasını çaldı gibi hissediyor. Dolayısıyla iyi bir ürün için birkaç hafta daha beklemeyi çok da sorun etmemek gerektiğini düşünüyorum.

Zaten bu süreçte HBO Max’in dizi uyarlamasıyla da vakit geçirebiliriz. Yok, siz de diziyi izlemeden önce oyununu oynamayı bekliyorsanız o zaman 28 Mart’a kadar başka şeyler önerelim. Shadows Over Loathing var, çok güzel. Hogwarts: Legacy çıkıyor bu hafta. Onu da oynayacak bol bol zamanımız olacak. (Öhöm, Sony haberinde Warner Bros oyunu övmüş bulunduğumu görmezden gelin lütfen.)

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.