İncelemelerOyun Haberleri

The Fabulous Fear Machine Demo Yayınladı

Halkı korkutarak manipülasyona açık hale getirmeye çalıştığımız strateji oyunu The Fabulous Fear Machine 10 Nisan’a kadar deneyebileceğimiz bir demo yayınladı. Biz şimdiden göz attık ve beğendik.

Oyunda amacımız bir bölgeyi tamamen teröre teslim etmek oluyor. Burada terörden kastımız korku ve endişe yaratan herhangi bir şey. Zira korku aklın katilidir ve bizim de oyundaki amaçlarımızı gerçekleştirebilmek için korkmaktan ötürü temiz düşünemeyen bir halka ihtiyacımız var.

The Fabulous Fear Machine hikayeye önem veren bir strateji oyunu. Halkın yüreğine korku salma işini birçok yöntemle yapabiliyoruz. Örneğin şehir efsaneleri yaratabilir, içme suyu kaynaklarını kirletebilir ya da anormal hava olayları yaratabiliriz. Bu korkuları yaymaktaki amacımız da mesela ürünümüzü satmak olabiliyor. Örneğin bir virüs söylentisi yayıp sonra aşı ya da dezenfektan satmak gibi.

Fakat doğurduğumuz korkular sadece bize hizmet edecek diye bir kural yok. Karşımızda başka kişileri ya da şirketleri bulabiliyoruz. Rakip bir eczacı firma gibi. O durumlarda rakip şirkete sızacak ajanlar da gönderebiliyoruz. Hatta ajanların kararlarını seçebiliyor, rakibimizin keşfettikleri kirli çamaşırlarını teşhir ederek firmayı yerle bir edebiliyoruz. Yani kısacası stratejimiz yalnızca korkuları yaymak üzerine kurulu değil. Korkuyu yönetmek de önemli oluyor.

Demo esnasında kaydettiğim ekran görüntülerini aşağıda paylaşıyorum. Görsellere tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.

Oyunun tasarımında dikkat çeken bir özellik de çizgi roman teması. Oyunun hikayesini, konuşmalarını ve grafiklerini büyük oranda pulp-horror türündeki çizgi romanlardan almışlar gibi bir hava var. Bu da bence oyuna çok hoş bir tat katmış.

The Fabulous Fear Machine’in demosunu 10 Nisan’a kadar Steam üzerinden indirip oynayabilirsiniz. Demo yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Oyun, Do Not Feed the Monkeys‘i de geliştiren ekibin ellerinden çıkıyor. Tam sürüm ise yaz aylarında satışa çıkacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.