Oyun Haberleri

Tesla ve Cthulhu’yu Bir Arada Görmek İster Misiniz?

tesla-vs-cthulhu-kickstarter-banner

Modern çağın, dahi ismi Nikola Tesla ve H.P. Lovecraft’ın yarattığı, gerçek olmasını asla istemeyeceğimiz Cthulhu mitosu The Nightmare of Desolation Sound ile bir araya geliyor.

Jeff Richard tarafından bir KickStarter projesi olarak başlatılan bu fikir sayesinde Tesla ve Cthulhu’yu bir arada görebileceğiz.

Nikola Tesla, 20. yüzyılın başlarında elinde 300’den fazla patenti olan bir mucitti. Onun sayesinde bugün evlerimizin içi aydınlatılabiliyor. Radyo sinyalleri, akıllı telefon fikri, Wi-Fi bağlantı gibi birçok teknolojik düşünceyi ilk olarak ortaya atan Tesla, geek kültürünün de önemli bir parçasını oluşturuyor.

tesla-vs-cthulhu-resimÜnlü fantastik-korku yazarı H.P. Lovecraft, bilinen en korkutucu yaratıklardan biri olan Cthulhu‘nun hikayelerini yazdığında bildiğimiz birçok şey de değişime uğradı. Bugün Neil Gaiman, Guillermo Del Toro, Stephen King, Alan Moore, Mike Mignola gibi isimler Lovecraft’ın yarattığı mitostan besleniyor.

Peki, 20. yüzyılın en büyük mucidi ve korku edebiyatının en müthiş yaratığı bir araya gelirse ortaya ne çıkar?

Jeff Richard, The Nightmare of Desolation Sound ile kısa film projesini ortaya attı. Allied Alchemy Studios tarafından çekilecek kısa film, ilerleyen zamanlarda Tesla vs. Cthulhu fikrini birçok mecraya taşımak istiyor. Roman, radyo oyunu, uzun metrajlı film hatta bilgisayar oyunu olarak da sevenleriyle buluşturmak istiyor.

Kısa film, 1926 yılında İngiliz Kolombiyası’nda bulunan Miskatonic Üniversitesi’nde geçiyor. Burada yaşanan bir olaydan sonra hayatta kalan tek insan Elaine West’in Nikola Tesla ile karşılaşması, Cthulhu mitosuyla süsleniyor.

Şu an için kısa film hakkında yayınlanan ana kurgu sadece bundan ibaret. Proje sorumluları, The Nightmare of Desolation Sound’u birçok kısa film festivaline ve yarışmasına göndermeyi planlıyor. Beğeni artıkça, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Tesla vs. Cthulhu fikrini daha birçok alanda görmeye başlayacağız.

Film için 8.500 dolarlık bir bütçe sınırı konulmuş. Şu an için sadece 2.500 dolarlık bir destek verildiğini görüyoruz. 1 aydan az bir süre kalmasına karşın, bu proje başarıyla KickStarter ışığını yakabilir.

Detaylı bilgi için KickStarter sayfasına ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.