Oyun Haberleri

Stray Gods: Müzikal Bir RPG

Dragon Age: Origins’in yaratıcısı David Gaider’ın kurduğu Summerfall Studios’un ilk oyunu Stray Gods adını aldı. Yunan mitolojisi, müzikal ve RPG elementleri içeren oyunun yayıncısı Humble Games olacak.

Dragon Age: Origins’in dünyasını yaratan David Gaider, Bioware’in birçok oyununda yazarlık yeteneğiyle bizi büyülemişti. Baldur’s Gate II‘de de yazarlık yapan Gaider, Dragon Age serisinin yaratıcısı oldu. Hatta Star Wars: Knights of the Republic oyununda HK-47 karakterini yazmıştı. Yani sevdiğimiz birçok oyun, karakter ve dünyada emeği vardı. Ancak 2016’da Bioware’den ayrıldı. 2019’da da kendi stüdyosu Summerfall Studios’u kurdu.

Summerfall Studios’un ilk oyunu Chorus: An Adventure Musical olacaktı. Bu projesi için 6 bini aşkın hayranından destek bulmuş, 600.000 $’lık hedefine ulaşmıştı. Stüdyoyaa Pillar’s of Eternity ve Baldur’s Gate geliştiricilerinden Liam Esler de katıldı. Dolayısıyla beklentimiz c-RPG türünde bir oyunla karşılaşmaktı.

Fakat öyle olmadı. Projenin adı Stray Gods olarak değişti. Her ne kadar işin içinde fantastik karakterler ve Yunan tanrıları olsa da Dragon Age ya da Pillar’s of Eternity’i hiç anımsatmayan, c-RPG olmayan bir oyun var karşımızda.

Life is Strange gibi hikaye ağırlıklı, seçimlerin önem kazandığı oyun tarzını benimseyeceklermiş bu oyunda. Hikayenin dallanıp budaklanarak birçok sona ulaşabileceğini söylüyorlar. Dünyanın oyuncuyu etkileyeceğini öngörüyorlar. Ancak işin içine oyuncunun dilerse dahil olabileceği romantik bir hikaye de eklemişler. Bu yüzden etiketler arasında “romantik” kelimesi de göze çarpıyor.

Dediğimiz gibi, oyunun asıl öne çıkarmak istediği RPG elementleri ve müzikal teması olacak. Oyunun müziklerini Grammy adayı Austin Wintory, Scott Edgar, Steven Gates, Simon Hall ve Jess Cerro besteliyor.

Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Oyun için henüz bir çıkış tarihi ya da fiyat bilgisi yok.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.