Oyun Haberleri

Starfield Direct: Yıldızların Yeni Çağına Adım Adım

Starfield Direct yepyeni bir RPG deneyimini ilk kez bizlerle buluşturarak gözlerimizi kamaştırdı. Sunumun ardından Premium Edition ve ön sipariş içerikleri de duyuruldu.

Bethesda‘nın RPG türünde kırılma noktası yaratmayı hedefleyen yeni oyunu Starfield dün hem resmi oynanış fragmanı hem de 45 dakikalık özel Starfield Direct sunumuyla hepimize görsel şölen yaşattı.

Galaksiyi eşi benzeri görülmemiş bir şekilde oyuncularla buluşturmayı vadeden oyun, Direct sunumuyla kafamızdaki tüm soru işaretlerini ortadan kaldırarak Summer Games Fest‘e bomba etkisi yaptı. Bizler “Acaba Bethesda’dan bir Skyrim daha gelecek mi?” diye beklerken Starfield Skyrim’in tahtına göz kırpmak bir yana, resmen uçarak ilerliyormuş meğerse.

YouTube player

2330 yılında geçecek olan Starfield’da insanlık artık güneş sistemimizin ötesine geçerek yeni gezegenlere yerleşen uzay gezginleri. Bizler de galakside nadir eserler arayan son uzay kâşifi grubu olan Constellation‘a katılacak ve uzayın muazzam enginliğinde seyahat edeceğiz.

Oyun, oyunculara yolculuk esnasında çeşitli grupların maceralarına ortak olmayı, kişiselleştirdikleri gemilerinde kaptanlık yapmayı, yeni gezegenlerde dolaşarak canlı ekosistemlerini ve kaynaklarını keşfetmeyi, karakollar inşa etmeyi ve her türden tehditle yüzleşecekleri, incelikle tasarlanmış bir savaş sistemi vadediyor.

YouTube player

Premium Edition İçerikleri:

  • Starfield ana oyunu    
  • Shattered Space Hikâye Genişletmesi (oyunun çıkışından sonra)    
  • 5 güne kadar erken erişim hakkı    
  • Constellation Görünüm Paketi: Equinox Lazer Tüfeği, Uzay Kıyafeti, Kask ve İtici Çanta  
  • Starfield Dijital Sanat Kitabı’na ve Orijinal Oyun Müziklerine erişim   

Tüm aktif Game Pass üyelerinin ve Starfield ön siparişi veren oyuncuların, oyun içi “Old Mars Görünüm Paketi” ekstra eşyalarını alacaklarını da ayrıca ekleyelim. Paketin içindekiler: 

  • Lazer Kesici   
  • Deep Mining Kaskı   
  • Deep Mining Paketi   

Starfield Limited Edition Kablosuz Xbox Oyun Kumandası ve Mikrofonlu Kulaklığı 

Starfield’a özel olarak yepyeni bir Xbox oyun kumandası da piyasaya çıkacak. etalik bronz yön düğmeleriyle gelen bu oyun kumandasının yan ve arka tutuş yerlerinin tasarımı uzay gemilerinin panellerini çağrıştırıyor. Kumandanın Constellation renkleriyle vurgulanan ön kapak, gemimiz Frontier’dan esinlenen bir kontrol şemasıyla donatılmış. 

Starfield Limited Edition Xbox mikrofonlu kulaklığı ise Xbox tarafından tasarlanan ilk özel mikrofonlu kulaklık olma özelliğini taşıyor. Kulaklık, oyun kumandasıyla uyumlu metalik bronz tasarımıyla göze çarpıyor.

Starfield 6 Eylül‘de Xbox Series X|S ve PC için çıkış yapacak. Ön sipariş verebilir veya Game Pass ile ilk günden oyuna erişebilirsiniz. Mikrofonlu kulaklık ve oyun kumandası ise Xbox.com adresinde satışta.   

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.