Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Star Wars: Battlefront İçin Yeni Bir Oyun Modu Geliyor

Star Wars: Battlefront İçin Yeni Bir Oyun Modu Geliyor

star-wars-battlefront-banner

DICE, Star Wars: Battlefront‘un ilk eklenti paketi, Güç Uyanıyor’dan esinlenerek hazırlanan Battle of Jakku‘nun oyuna yeni bir haritanın yanı sıra, 40 oyunculuk yeni bir oyun modu da getireceğini açıkladı.

Turning Point’de, Asiler İmparatorluk güçlerinin üslerini ele geçirmek için mücadele edecek. Başlangıçta üç İmparatorluk üssü barındıran yeni Jakku haritasında, Asiler üsleri ele geçirdikçe geri sayıma süre ekleniyor ve haritada yeni üsler beliriyor. Oyun, Asiler her üs ele geçirdiğinde gittikçe zorlaşacak.

2970292-jakku

Asiler bir üssü ele geçirdiğinde ise İmparatorluk güçlerinin bu üssü geri alması mümkün olmayacak. İşte burada devreye oyunun gidişatını değiştirecek tercihler giriyor.

Diyelim ki Asilerin bir üssü ele geçirmesine sadece %25 kalmışken İmparatorluk güçleri Asileri geri püskürtmeyi başarıyor. Peki ya İmparatorluk güçleri bu üssü korumaya devam mı edecek yoksa başka bir üssü korumak için harekete mi geçecekler? Asiler ele geçirmelerine ramak kalmış bu üs için şanslarını tekrar mı deneyecekler yoksa daha fazla adam kaybetmemek için başka bir üsse mi yönelecekler?

İlginizi Çekebilir  Senin Hikayen - Hayvanat Bahçesi Macerası ile Kendi Maceranı Yaşa

battlefront-jakku

Taşıtlara baktığımızda ise, Turning Point’de bir kez daha AT-ST kullanma şansını yakalıyoruz fakat AT-ST’leri kullanabildiğimiz diğer bir harita olan Walker Assault’a nazaran daha defansif bir pozisyonda karşımıza çıkacaklar.

Battle of Jakku, Battlefront ön siparişi veren oyuncular için 1 Aralık‘ta, diğer tüm oyuncular için ise 8 Aralık‘ta çıkacak.