Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Sony, Hikaye Odaklı Oyunlara Daha Fazla Önem Verecek!

Sony, Hikaye Odaklı Oyunlara Daha Fazla Önem Verecek!

Konsol oyunları açısından 2018 yılı oldukça verimli geçti. Özellikle Sony tarafında God of War, Spider-Man, Detroit: Become Human gibi oyunlar fazlasıyla beğenildi.

Hal böyle olunca Sony de oyuncuların isteklerine doğru yönde cevap vermek adına, tek kişilik ya da hikaye odaklı oyunlara daha fazla önem vereceğini açıkladı. MCV’nin İngiltere ayağına röportaj veren Sony’nin yetkili isimlerinden Warwick Light, bu yıla damgasını vuran Spider-Man ve God of War gibi oyunların göstererek oyuncuların daha fazlasını istediklerinin farkında olduğunu söyledi.

Warwick Light, “Oyuncuların talepleri daha önemli. Halen çarpıcı anlatıma sahip tek kişilik hikayelere karşı yoğun istek duyan büyük bir oyuncu kitlesi var. Spider-Man ve God of War ile buna şahit olduk. İki oyun da yılın en iyi listelerini zorluyor. Golden Joysticks ödül törenindeydim ve God of War tam beş ödül kazandı!” diyerek kendi oyunlarını da övmeyi unutmadı.

Şaka bir yana bu yıl Sony markası altında, Playstation 4 platformuna çıkan her özel oyun gerçekten de özel bir yere sahipti. God of War geçtiğimiz günlerde düzenlenen The Game Awards töreninde En İyi Oyun ödülünü kazandı. Bu gerçekten de oyun dünyasının en prestijli ödüllerinden biri.

İlginizi Çekebilir  2K Games Bilimkurgu Türündeki Yeni Oyunu Advent'i Duyurdu

Sony’nin henüz resmi bir açıklaması yok fakat Spider-Man ve God of War oyunlarının da devamlarının geleceğini biliyoruz. Elbette önceki yıllardaki Uncharted, Last of Us gibi oyunları da unutmamak gerekiyor. Bu oyunların da konsolun kendisine ve tabii oyunculara çok fazla katkısı oldu. Bir de bunların yanına daha farklı tecrübeler edinebileceğimiz oyunlar eklenirse, Playstation 4 oynamanın lezzeti daha da artacak.