Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Senin Hikayen – Hayvanat Bahçesi Macerası ile Kendi Maceranı Yaşa

Senin Hikayen – Hayvanat Bahçesi Macerası ile Kendi Maceranı Yaşa

90’lı yılların fenomenlerinden olan kendi hikayeni kendin yarat kitaplarının Türkçe yazılmış mobil uygulama hali olan Senin Hikayen – Hayvanat Bahçesi Macerası‘nı ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Uygulamayı ve hikayesini yazan Uğur Atmaca çocuğu olacağını öğrendikten sonra ona; çocukken okumayı çok sevdiği hikayelerden hazırlamaya başlıyor. Çocukların tablet ve telefonlarda geçirdiği zamanı biraz daha eğitici ve öğretici hale getirmek istediği için bunu uygulama şeklinde yayınlamaya karar veriyor.

Hikayede her zamanki gibi başkahraman okuyucu. Hikayenin nasıl gelişeceğine ve sonlanacağına kendi kararları ile yön veriyor. Bu hikaye 99 sayfa ve 25 farklı sondan oluşuyor. Kitapta yaklaşık 50 tane farklı hayvandan bahsediliyor. Bazı bölümlerinde ise masalsı kahramanlara yer veriliyor (ejderha, unicorn, denizkızı gibi). Uygulama Türkçe olarak indirilmeye hazır, bir yandan da İngilizce’ye çevriliyor.

Kahramanımız okuldan arkadaşları ile hayvanat bahçesinde gezmeye başlıyor ve başına gelmeyen kalmıyor. Boğulmakta olan bir hayvanın hayatını kurtarıyor, konuşan bir hayvana yardım ediyor ya da nesli tükenmiş hayvanların yeniden üretilişine şahit oluyor. Uygulamanın hedef aldığı kitle çocuklar olsa da bu tarz kitapları özleyenler de deneyebilir.

İlginizi Çekebilir  Bioware, Her Şeye Rağmen Yeni Mass Effect Oyunlarının Yolda Olduğunu Doğruladı

Uygulama hem Android hem iOS cihazlara indirilerek okunabilir.

iOS linki: https://itunes.apple.com/us/app/senin-hikayen-hayvanat-bahçesi-macerası-cyoa/id1251701932?mt=8

Android linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ionicframework.coon866068&hl=tr