Oyun Haberleri

Şans Eseri Starcraft’ın Kaynak Kodunu Bulan Reddit Kullanıcısının Başına Gelenler

Khemist49 adlı bir reddit kullanıcısı eBay üzerinden Blizzard ile ilgili ürünleri içeren bir kutu satın aldı. Kutunun içinden, üzerinde “Starcraft Gold Master Source Code” yazılmış olan bir CD çıktı. İşte olaylar böyle başladı!..

Hikayeyi reddit üzerinden anlatan khemist49’a bir çok kişi CD içerisindeki dosyaları upload etmesini istedi. Bazıları ise bu CD’ye sahip olduğu için onu suçladılar. Kendisinin açıklamasına göre CD’yi almak için para teklif edenler bile olmuş.

İlgili Makaleler

Bir süre sonra Blizzard ekibi CD’nin sahibine ulaştı ve CD’nin “fikri mülkiyet ve ticari sırlar” içerdiği için geri getirmesini istedi. CD’yi geri getirmesi karşılığında Blizzard, khemist49’a Overwatch, 250$ değerinde Blizzard Store’da kredi hediye etti. Her şey bununla bitmedi. Bir süre sonra Blizzard ekibinden kendisine bir telefon geldi ve BlizzCon’a davet edildi. Tüm masrafları da Blizzard karşılıyor.

Blizzard ayrıca kendisine bir kutu dolusu Overwatch ve Diablo ile ilgili hediyeler gönderdi.

sans-eseri-starcraftin-kaynak-kodunu-bulan-reddit-kullanicisinin-basina-gelenler-2

Tüm bu hikaye reddit üzerinden Khemist49 tarafından anlatıldı fakat daha sonra hikaye Blizzard tarafından da onaylandı. Blizzard’ın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde oldu, “Sadece Blizzard adına değil, bugün hale StarCraft ’dan hoşlanan büyük ve aktif oyuncular adına da doğru bir şey yaptığı için minnettarlığımızı göstermek istedik. ”

Reddit üzerindeki konuya buradan ulaşabilirsiniz.

Siz olsanız CD’yi Blizzard’a verir miydiniz?

İlginizi Çekebilir  Ejderha Mızrağı, Ravenloft ve Dark Sun Oyunları GOG'daki Yerini Aldı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu