Oyun Haberleri

Riot Forge’un İlk Oyunları Çıktı, Yenileri De Yolda!

Riot Forge, ilk oyunları Ruined King: A League of Legends Story ve Hextech Mayhem: A League of Legends Story‘nin satışa çıktığını duyurdu.

Riot Forge’un ilk oyunları Ruined King A League of Legends Story ve Hextech Mayhem A League of Legends Story çıktı. Daha sonra çıkacak yeni oyunlar Song of Nunu A League of Legends Story ve CONV/RGENCE A League of Legends Story’nin ilk ayrıntıları da belli oldu.

Ruined King: A League of Legends Story

Ruined King: A League of Legends Story, efsanevi çizgi roman sanatçısı Joe Madureira‘nın kurduğu ve Battle Chasers: Nightwar‘un ve Darksiders Genesis‘in yaratıcıları Airship Syndicate‘ın geliştirdiği tek oyunculu, sıra tabanlı bir RYO.

Oyun Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation4 konsollarında ve Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC‘de oynanabilecek. Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X|S sürümleri de kısa süre içinde çıkacak. PlayStation 4 ve Xbox One‘da oyuna sahip olanlar bir süre sonra oyunlarını PlayStation 5 ve Xbox Series X|S sürümlerine yükseltebilecek. Şu anki sürüm de PS5 ve Xbox Series X|S ile uyumlu. Oyun aynı zamanda yakında Netflix mobil uygulaması aracılığıyla oynanabilecek.

Oyunun hikayesi Runeterra‘nın iki farklı bölgesinde geçiyor: deniz canavarı avcıları, rıhtım çeteleri ve dünyanın dört bir yanından gelen kaçakçıların mesken tuttuğu liman şehri Bilgewater ve adaları sararak temas ettiği her şeyi yozlaştıran ölümcül Kara Sis‘le lanetlenmiş Gölge Adalar. Oyuncular gizemli ortak düşmanlarını alt etmek için League of Legends‘ın sevilen şampiyonları Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke ile sıra dışı bir ekip kuracak.

Her platformda çıkacak olan Digital Deluxe Edition‘da her karakter için Afet kostümleri, Afet Başlangıç Paketi ve ek oyun içi eşyalar bulunacak. Fiziksel Collector’s Edition‘da bir sanat kitabı, özel Joe Madureira çizimi, 33’lük plakta oyun müzikleri, kumaş Bilgewater haritası, kitap, kalem ve Bilgewater kupası bulunuyor. Ruined King: A League of Legends Story‘yi çıkışından sonraki ilk 30 gün içinde alan oyuncular hangi sürümü (Standard, Deluxe, Collector’s Edition) alırlarsa alsınlar, Yasuo için Manaveren silahına sahip olacaklar.

Hextech Mayhem: A League of Legends Story

Hextech Mayhem: A League of Legends Story ise BIT.TRIP serisinin yaratıcıları Choice Provisions‘ın geliştirdiği yeni bir ritim-koşu oyunu. Oyun Nintendo Switch‘te; Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC‘de ve Netflix‘te yayınlanıyor. Tüm Netflix aboneleri oyuna ek bir ücret ödemeden veya uygulama içi satın alma işlemi yapmadan erişebilecek.

League of Legends evreninde geçen oyunda oyuncular oyunun hareketli müziklerinin ritmine uygun bombalı sıçramalar ve bomba saldırıları yaparak engellerden kaçınmalı, düşmanlarının silahlarını düşürmeli ve zincirleme patlamalar ortaya çıkarıp maksimum kargaşaya ulaşmak için bombaların fitillerini yakmalılar.

Yeni Oyunlar da Yolda

Riot Forge aynı zamanda yakın zamanda çıkacak başka oyunlar hakkında da bilgi paylaştı. Song of Nunu: A League of Legends Story 2022’de çıkacak. Geliştirici Tequila Works oynanışı ilk defa burada mini bir tanıtımla gösterecek. Bu tek oyunculu macera oyununda, LoL‘ün sevilen şampiyonu Nunu ve dostu Willump, Nunu‘nun kayıp annesini aramak için destansı bir yolculuğa çıkıyor. Oyun Nintendo Switch‘te, Xbox Series X|S‘te, Xbox One‘da, PS4‘te, PS5‘te ve Steam, GOG.com ve Epic Games Store aracılığıyla PC‘de yayınlanacak.

CONV/RGENCE: A League of Legends Story de önümüzdeki yıl yayınlanacak. 2 boyutlu aksiyon-platform oyununda zamanı kontrol etmek ön plana çıkacak. Geliştirici Double Stallion oyunu yeni bir mini tanıtımda görücüye çıkardı.

Riot Forge aynı zamanda Demacia bölgesinde geçecek yeni bir oyunun sinyallerini verdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Cyberpunk 2077, Siber Saldırganların Hedefi Oldu!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.