Oyun Haberleri

Return to Monkey Island Geliştiricileri Maniac Mansion için Kolları Sıvadı

LucasArts Games‘in sevilen geliştiricilerinin dönüşü Return to Monkey Island sayesinde muhteşem oldu. Ancak ekip sahalara tek bir oyun için dönmemiş. Sıradaki projeleri Maniac Mansion ile ilgili olacak.

Craig Derrick, beklentileri boşa çıkarmayan Return to Monkey Island‘ı geliştiren isimlerden biriydi. Dolayısıyla oyundan memnun kalan hayranlarının aklında şu soru oluştu: Sırada ne var? O da bu soruya sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. Verdiği cevap da Maniac Mansion ile ilgili bir proje yapacakları imasında bulunuyor. Fakat bu projeye dair hiçbir şey söylemedi. Bu yüzden bu bir remake de olabilir, devam oyunu da. Henüz hangisi olduğunu bilmiyoruz.

Eminim önümüzdeki haftalarda ve aylarda çok şey söylenecektir. Ama şimdilik, MANSION’A DÖNME VAKTİ geldiğinde hazır olacağım.

Craig Derrick

Maniac Mansion, LucasArts Games’in 1987‘de çıkan point & click türündeki bir oyunuydu. 1993‘te çıkan Day of the Tentacle da onunla aynı evreni paylaşıyordu. Ve Double Fine Productions sayesinde Day of the Tentacle, remastered versiyonuna kavuştu. Adını da yeni nesil oyunculara duyurmayı başardı.

Fakat Mansion 2004’te Deluxe edition’ı çıkmış olmasına rağmen yeni oyuncu bulamadı. Bu yüzden popülerliğini de yıllar geçtikçe hızla kaybetti. Oyunun 90’larda çekilen dizisi de pek ses getirmedi. Haliyle Derrick’in Mansion’a dönüyor olması da pek heyecan yaratan bir haber olmadı.

YouTube player

Fakat okurlarımız arasında küçüklüğünü LucasArts ile geçirmiş olanlar olduğunu biliyoruz. Onların da bu habere sevindiklerini umarız. Ne yazık ki şimdilik verebileceğimiz bilgiler bu kadar.

Siz Return to Monkey Island’ı beğendiniz mi?

Kaynak: PCGamesN

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.