Oyun Haberleri

Red Dead Serisine 3. Oyun Geliyor!

red-dead-banner

Rockstar Games‘in başarılı western serisi Red Dead, uzun bir aradan sonra kaldığı yerden devam edecek. Yeni oyun hakkında son bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Açık dünya konsepti denildiğinde akla gelen ilk firmalardan birisi de Rockstar Games’dir. Grand Theft Auto serisi ile oyun piyasasının hacmini büyüten firma GTA 5 ile de insanların oyun pazarına bakış açılarını değiştirmişti. Kazandığı parayla Hollywood’un büyük bütçeli filmlerine kafa tutan GTA 5, oyunu değiştiren isimlerden biri olmuştu.

Firmanın 2020 yılına kadar GTA serisine girişmeyeceğine dair bazı söylentiler dolanırken geçtiğimiz günlerde Rockstar Games’in tüm sosyal medya platformlarındaki paylaşımı herkesin meraklanmasına yol açtı. Kırmızı bir fon üzerinde gördüğümüz Rockstar logosu, insanların aklına hemen Red Dead serisini getirdi.

İlk olarak 2004 yılında Red Dead Revolver ile başlayan seri, 2010 yılında çıkan Red Dead Redemption ile zirve yapmıştı. Serinin üçüncü oyunun çıkacağına dair en büyük haber, yayınlanan yeni görsel oldu.

red-dead-gorsel

Kan kırmızı bir fonda yürüyen 7 kovboy kılıklı sureti görünce, western meraklılarının aklına Magnificent Seven gelmiş olmalı. Benim de merakla beklediğim bir film olan Magnificent Seven’ın yeni uyarlamasından nemalanmak istemeleri çok normal gibi gözüküyor.

Birçok yerde Rockstar Games, Red Dead Redemption 2’yi çıkarıyor diye haberler görmüş olabilirsiniz. Ama gözden kaçan şu ki bu oyun serinin 3. oyunu olacak. Birçoklarına göre Red Dead Redemption’ın öncesinde geçeceği söyleniyor. Oyunun ismi de yüksek ihtimalle Red Dead Retribution olacak. Yani John Marston’ın hikayesinin öncesine odaklanacak.

Şimdilik oyun hakkında çok fazla bilgi yok. Önümüzdeki günlerde bize aksiyonu bol, ucu bucağı görünmeyen bir Red Dead oyunu tanıtılacağı kesin.

İlginizi Çekebilir  2020'de En Çok İndirilen PlayStation 4 ve PlayStation 5 Oyunları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu