Oyun Haberleri

Red Alert Efsanesi Mobil Platformlara Geliyor

Yakın zamanda yaptığı anlaşma ile Ubisoft’un büyük ortağı haline gelen Tencent, Command and Conquer: Red Alert serisinin mobile uyarlaması olan Red Alert Online oyununu duyurdu.

Technopat’ın verdiği bilgilere göre; Westwood Studios tarafından geliştirilen Red Alert 2, firmanın kapanmasından yıllar sonra Electronic Arts tarafından 3. oyun ve ek paketi ile oyun severlerin karşısına çıkmıştı. Fakat bu yeni oyunlar Red Alert 2 efsanesini sürdürmekten oldukça uzaktı.

Tencent, tüm zamanların en iyi RTS (Real Time Strategy) oyunlarından Red Alert’i mobil platformlara taşıdığını açıkladı. Tanıtım videosu yayınlanan Red Alert Online isimli oyunun fragmanında; Kirov’lar, Apocalypse’ler ve Red Alert 2’nin ünlü karakteri Yuri bulunuyor.

YouTube’daki beğeni oranı son derece düşük olan fragmanı izleyen oyunseverler, Red Alert serisinin akıllı telefonlara gelmemesi gerektiğini söylerken, bunun yerine PC’ler için bir Red Alert 4’ün geliştirilmesini istiyorlar. “Kristal” satın almak üzerine kurulu mobil oyun sistemlerinin eski Red Alert oyuncularını tatmin etmesini beklemek pek de yerinde bir davranış değil sonuçta. Ancak Tencent’in PUBG’nin mobil sürümünü başarıyla geliştirdiği göz önünde bulundurulduğunda Red Alert Online’ın doğru ellerde olduğu söylenebilir.

İlginizi Çekebilir  Fallout 4 Pip-Boy Edition Türkiye'ye Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu