Oyun Haberleri

QuakeCon’da Açıklanan Fallout 4 Yenilikleri

fallout-4-banner

23 Temmuz’da başlayan ve 26 Temmuz’da sona erecek olan QuakeCon etkinliği devam ederken Bethesda firması QuakeCon’da bu yılki en büyük silahı Fallout 4 ile yer aldı.

Bethesda, 10 Kasım’da çıkacak Fallout 4 oyunu için bazı yenilikleri açıkladı.

Oyunla ilgili açıklanan bazı özellikler şöyle;

  • Oyunda sadece Dogmeat isimli köpek yoldaşımız değil, Dogmeat dahil 10’dan fazla yol arkadaşı seçme şansımız olacak. Mr. Handy, Preston Garvey, Piper gibi isimler bunlardan bazıları. Ayrıca bu karakterlerin hepsinin de birer hikayesi olacak ve etkileşime girebileceğiz.
  • Mr. Handy, isminiz ne olursa olsun isminizi seslendirebilecek. Karakter için eklenen okuma modülü sayesinde isminiz Abuzittin dahi olsa karakter adınızı seslendirebilecek. Mr. Handy, Thief oyununda Garret’ı seslendiren Stephen Russel tarafından seslendirilmiş.

mr-handy

  • Daha önce Fallout Shelter oyununa da eklenen Preston Garvey karakterini de görme fırsatı bulduk. Garvey, sizin ciddi yardımınıza ihtiyaç duyacak olan Commonwealth Minutemen’in lideri. İşte kendisi böyle görünüyor.

fallout-4-preston-garvey

  • Fragmanda da gördüğümüz Dogmeat, aslında River isimli gerçek bir Alman kurdundan modelleniş. Ayrıca Dogmeat’i bir şeyler bulması, getirmesi veya saldırması için komutlarla yönlendirebileceğiz.
  • Oyunun yapımcılarından Todd Howard’ın belirttiğine göre oyundaki yol arkadaşlarımızla romantik ilişkiler yaşayabileceğiz, üstelik karakterin kadın veya erkek olması da fark etmeyecekmiş. Yani oyunda eşcinsel ilişkiler de yaşanabilecek. Benzer bir ilişki Mr. Handy ile de yaşanabilecek mi bilmiyoruz ama umarız olur. :)
  • S.P.E.C.I.A.L. sistemi ve Perk sistemi ile ilgili detaylar da açıklandı. Oyunda her seviye atladığımızda bir Perk seçeceğiz. Oyunda 70 tane perk bulunacak. Ayrıca Perk Rank adı verilen sistemle bu Perk’i daha da geliştirebileceğiz. Ayrıca Perkler, seviyemize göre değil S.P.E.C.I.A.L. özelliklerimize göre uygulanacak.

fallout-perks

  • Oyuna geri dönen bazı şeyler şunlar: Bloody Mess Perk (Etrafta daha çok kan olmasını sağlıyor), Super Duper Mart (Dev bir market, bizdeki Migros gibi), bilgisayar hackleme, kilit açma, Fat Man (elde taşınabilir nükleer silah) ve Behemoth mutant! Oyunun demosu, karakterimizin Behemoth mutantın suratına bir Fat Man atması ile bitiyor!

Behemoth-mutant-fallout

  • Oyun içerisinde yer alan kitap ve çizgi roman kapakları daha detaylı bir şekilde modellenmiş. Yakınlaştırarak bu kapakların detaylarına da bakabileceğiz.
  • Oyundaki farklı fraksyonlar birbirleriyle savaş yapabilecekler. Mesela siz etrafta dolaşırken uzaklarda raiderlara (yağmacılar) saldıran ghoullar görebilirsiniz. Ayrıca bunlara karışmanız da gerekmiyor, onlar kendi başlarının çaresine bakabiliyor. Bununla birlikte siz raiderlara karşı savaşırken eğer çevrede Brotherhood of Steel askerleri varsa askerler de size yardım ediyorlar.

fallout-oyun

  • Elimize aldığımız silah ne olursa olsun bu silahla yakın dövüşe de girebileceğiz. Daha öncesinde elimizde bir tüfek varsa ve dibimze bir yaratık gelirse onunla yakın dövüşe girmek için silah menüsünden yakın dövüş silahı seçmemiz gerekiyordu. Şimdi ise tüfeğin dipçiğini yaratığın ağzına vurabileceğiz.

İlginizi Çekebilir  Fallout 4: Nuka-World Fragmanı Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu