Oyun Haberleri

Quadratum Mortis: Türk Firmasından PS3’e Fantastik Oyun!

QM1Facebook ve iOS için geliştirdikleri oyunlardan tanıdığımız Lamagama Entertainment firması, PlayStation 3’e özel olarak geliştirdikleri ilk büyük fantastik oyunları Quadratum Mortis’i duyurdu.

PSN üzerinden 2012 yılı içerisinde satışa çıkarılması düşünülen oyun, özünde iki Move kolu ile oynayacağımız ve PSN üzerinden multiplayer olarak karşılıklı oynamaya imkan tanıyacak fantastik bir dövüş oyunu. Firma, kılıç ve kalkan kullanabileceğimiz oyunda en hassas ve keyifli kontrol hissini elde edebilmek için iki Move kolu öneriyor olsa da, oyunu gamepad ile de oynamak mümkün.

Oyunun konsept tasarımlarını sitemizin de logosunu yeniden çizen, Perg Efsaneleri serisinin yeni kapaklarını hazırlayan, Tılsım-ı Kudret kitabının kapağını da çizen ve fantastik çizimleriyle pek çok kişinin beğenisini kazanan illüstratör Ertaç Altınöz yapıyor. Kendisi aynı zamanda oyunun tasarım ekibi lideri.

quadratum-mortis

2008 yılında kurulan Lamagama Entertainment şirketi 8 kişilik bir ekiple oyun üretmeye devam ediyor. Firma, aynı zamanda Sony firmasına da lisanslı olarak oyun üretiyor.

Quadratum Mortis oyununu bizler de heyecanla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Wizards of the Coast, Magic Oyuncuları İçin "Magic Pro League"i Duyurdu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu