Oyun Haberleri

Private Division, Üç Yeni Bağımsız Geliştirici İle Anlaştı

Son dönemde yayıncılığını üstlendiği her oyunuyla, iddialı olduğunu kanıtlayan 2K alt kuruluşu olan Private Division, üç yeni bağımsız geliştiriciyi güçlerine kattığını duyurdu.

2K firmasının altında kurulan, tamamen özgür bırakılıp ufak ve orta ölçekli geliştiricileri destekleyen Private Division, Moon Studios, League of Geeks ve Roll7 firmalarıyla anlaştığını duyurdu.

Aslında bir yayıncı olan Private Division, finansal sıkıntı yaşayan ya da daha iyisine yapabilmek için bütçe arayışında olan firmalarla anlaşarak onlara destek veriyor. Kerbal Space Program serisiyle çıkışlarını yaptıktan sonra, Obisidian Entertainment’ın The Outer Worlds oyununa destek vermişlerdi. Halo benzeri bir atmosfer yaratılan V1 imzalı Disintegration da son yayınladıkları oyunlardan biriydi.

New York merkezli Private Division, üç önemli firmayla anlaştığını Twitter hesapları üzerinden duyurdu.

Son oyunları Ori and the Will of the Wisp’i Microsoft için geliştiren Moon Studios; Avustralya merkezli Armello’nun yapımcısı League of Geeks ve Tony Hawk benzeri OlliOlli’yi yapan Roll7 ile anlaşma sağlandı.

Şu an için bu firmalara hangi alanda destek sağladıklarını bilinmiyor. Ancak Ori serisini hazırlayan Moon Studios’un isimsiz bir aksiyon-RYO oyunu üzerinde çalışıldığı söyleniyordu. Bakalım önümüzdeki yıllarda bu firmalardan nasıl oyunlar göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.