Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Poketoplarınızı Hazırlayın, Pokemon GO Geliyor!

Poketoplarınızı Hazırlayın, Pokemon GO Geliyor!

pokemon-go-banner

Nintendo sonunda oyuncuları duydu ve mobil platform için yepyeni bir Pokemon oyunu hazırladığını duyurdu. Pokemon GO ile dünyanın her yerinden sağlanacak katılımcılar ile devasa bir Pokemon platformu oluşturulacak.

Oyuncular uzun zamandır mobil platform için bir Nintendo oyunu bekliyordu. Açıkçası Nintendo’nun bu alana neden yatırım yapmadığına bir türlü anlam veremiyordum. Çeşitli yazılımlar ve emülatörler sayesinde mobil cihazlarımızda Pokémon, Zelda gibi Nintendo oyunlarını tecrübe edebiliyorduk. Ama resmi destek sağlanması bambaşka bir şey.

Nintendo, yaptığı basın açıklaması ile Pokemon GO oyununun tanıtımını yaptı. Oyuncular iOS ve Android platformları üzerinden Pokemon GO’ya bağlanarak, gerçekçi bir Pokemon deneyimi yaşayacak. Yaşadığınız bölgeye yakın yerlerde Pokemon yakalayabilecek ya da rakiplerinizle maçlar yapabileceksiniz. Elbette Pokemon oyunlarının vazgeçilmezi, Trade özelliği de bu sistem içerisinde bulunacak.

pokemon-go-charizard-gorsel

Basın etkinliği sırasında Pokemon GO Plus adı verilen bir bileklik de duyuruldu. Düşük emisyonlu Bluetooth teknolojisi ile çalışan bileklik üzerinde herhangi bir ekran bulunmuyor. Ancak Pokemon GO deneyimini bir üst düzeye çıkartıyor. Oyuncular son bildirimleri bu bileklik sayesinde canlı bir biçimde takip edebilecek.

İlginizi Çekebilir  Ghostbusters Özel Gösterimine Bilet Kazanma Şansı!

Pokemon macerası 1996’dan bu yana devam ediyor. Çılgınlık seviyesi bir nebze olsun düşmedi. Pokemonlar artık ucubik yaratıklara dönüşmüş olsa da, bir Pokemaniac olarak halen yakından takip etmeye çalışıyorum. Nintendo, Pokemon’un 20. yılında yani 2016 yılında yeni mobil oyunlarını piyasaya süreceklerini açıkladılar. Henüz resmi bir tarih belirtmediler. Ancak oyunun bahar döneminde oyuncularla buluşacağı düşünülüyor.

Sözü fazla uzatmadan, tanıtım videosunu sizlerle paylaşalım: