Oyun Haberleri

PlayStation Productions ile PlayStation Oyunları Dizi ve Filmlere Dönüşecek

Sony, PlayStation oyunlarını ve kendi karakterlerini film ve diziye kendisi uyarlayacak. Bu iş için PlayStation Productions isimli şirket kuruldu. Yakın zamanda pek çok PlayStation oyununu beyaz perdede veya televizyonda izleyebiliriz.

Daha önce oyunlardan uyarlanan pek çok film izledik; Lara Croft, Doom, Resident Evil, Assassin’s Creed ve Warcraft gibi. Bu filmler genel sinema izleyicisine hitap etmekten uzak olduğu kadar oyuncuları da tatmin etmekten uzak yapımlardı. Şimdi Sony, oyunu yapan ve oyundan anlayan ellerden çıkma film ve dizi uyarlamaları sunmayı planlıyor.

PlayStation Productions’ın başına geçecek Asad Qizilbash, durumu şu sözlerle açıkladı;

Oyunlarımızın isim haklarını başka stüdyolara vermektense bu uyarlamaları kendimiz yapmayı tercih ettik. Bunun sebebi, öncelikle oyunlara daha hakimiz ve oyuncuların neyi sevdiğini iyi biliyoruz.

Yaklaşık son 2 senedir senaristlerle, yönetmenlerle ve yapımcılarla konuşarak film ve dizi endüstrisini anlamak için çabaladık. Özellikle film yapımcıları Lorenzo di Bonaventura ve Kevin Feige ile sektör üzerine çok konuştuk.

Sony’nin Dünya Stüdyoları’ndan sorumlu Shawn Layden ise şu açıklamalarda bulundu;

Oyun geliştirme konusunda 25 yıllık tecrübemiz var ve 25 yılda çok güzel oyunlar ve hikayeler yarattık. Şimdi, oyunlarımıza farklı bakış açıları katacak sinema ve dizi sektörüne de adım atma zamanı geldi.

Marvel’ın çizgi roman dünyasını sinemaya taşıdığında ne kadar başarılı olduğunu hepimiz gördük. Onların gittiği yolu takip ediyoruz demek çok doğru olmaz ama kesinlikle onlardan ilham aldığımızı söyleyebilirim.

Daha önce filme uyarlanan oyunlara baktığımızda senaristlerin veya yönetmenlerin oyun dünyasını tam anlamadığını gördük. Asıl zorluk, 80 saatlik bir oyunu nasıl tek bir filme uyarlayabilirsiniz? Uyarlayamazsınız. Önemli olan hikayeyi ve kilit noktaları alıp yeni bir senaryo yaratmak. Oyunu, bir filmle tekrar anlatmaya çalışmamalısınız.

Doğrusu, Asad Qizilbash’ın söylediği, “oyuncuların neyi sevdiğini iyi biliyoruz,” sözleri oldukça umut verici. Umarız PlayStation Productions’ın elinden çıkma harika film ve diziler izleriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Playstation 5 ve Yeni Oyun Bilgileri Sızdırıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.