Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » PlayStation 5 ve Xbox Series X Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 5 ve Xbox Series X Ne Zaman Çıkacak?

Yeni bir söylentiye göre Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox Series X, PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden bir hafta önce kullanıcılarla buluşacak.

Açıkçası Microsoft da, Sony de yeni nesil konsollarının tanıtımları konusunda ilk defa bu kadar başarısız oldular. Konsolların neye benzeyeceği, içerikleri, donanımsal özellikleri, sunacakları yeni nesil özellikleri biliyoruz. Fakat halen fiyatını ve çıkış tarihini bilmiyoruz.

Birkaç aydır yapılan etkinlikler sadece oyunların tanıtımlarıyla geçti. Konsolların en son önemli noktaları hakkında bir bilgi halen paylaşılmadı. Söylentiler Kasım ayını işaret ediyor fakat resmi bir açıklama yok.

Yeni bir sızıntıya göre Microsoft’un, üretim bandında son aşamaya geldiği ve Kasım ayının ilk haftası içerisinde Xbox Series X’i kullanıcılarla buluşturacağı söyleniyor. Sony imzalı PlayStation 5 ise 13 Kasım tarihinde çıkış yapacağı yönünde kuvvetli söylentiler var.

Burada tabii dikkat edilmesi gereken nokta Kasım ayı itibariyle oyun dünyasındaki ağır topların pazara sunulması olacak. Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed: Valhalla, CoD: Black Ops Cold War gibi oyunlar Kasım ayı içerisinde pazara sunulacak. Firmalar yeni nesil konsolların gücünü göstermek için bu oyunlara ihtiyaç duyacak.

İlginizi Çekebilir  Oculus Rift'in Çıkış Tarihi Açıklandı

Fiyat konusuysa halen büyük bir muamma. 500 dolar bandında çıkacağı kesin gibi duruyor ama bir konsol için fiyatının bu kadar yüksek olabilmesi de kullanıcıları çekingen bırakabilir.