Oyun Haberleri

PlayStation 5 Kontrolcüsü Dualsense, Kasım Ayında Satışa Çıkacak

Sony’nin yeni nesil oyun konsoluyla beraber piyasaya sürülecek yeni kontrolcü Dualsense’in çıkış tarihi ve fiyatlandırması belli oldu.

Geçtiğimiz aylarda PlayStation 5’in yeni kontrolcüsüne yakından bakma şansımız olmuştu. Dualsense adıyla değişikliğe gidilen kontrolcüye daha öncesinde yakından bakmıştık.

Duyuruyla beraber konsolun da bir görüntüsünü beklemiştik ancak Sony, merakla beklenen PlayStation 5’in üzerindeki örtüyü kaldırmamıştı. Öte yandan Dualsense’in birçok detayına da ulaştık ancak ayrıca satışına ve fiyatlandırmasına ilişkin bir bilgi paylaşılmamıştı.

PlayStation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı!

Sony tarafından onaylanmadı ancak ortaya çıkan bir söylentiye göre Dualsense kontrolcüsü 20 Kasım 2020 tarihinde piyasaya çıkacak. ABD’de satış fiyatının 59.99 dolar olacağı belirtiliyor. Şu anki kur ile hesaplama yaptığımızda 420 ₺ gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. Ancak bize göre bu cihaz daha pahalıya satılabilir.

Dualshock 4 V2 olarak bilinen model, birçok tüketici elektronik mağazası ve internet sitesi üzerinde 230-450 ₺ arasında satılıyor. Kur dalgalanmaları ve oyun konsollarına getirilen %50 oranında vergiyle, Dualsense ülkemizde 600 ₺ bareminde satışa çıkabilir.

Bunların yanına ek olarak Sony tarafı, yeni konsolu için ketum tavrını devam ettiriyor. Söylentilere göre COVID-19 salgını yüzünden Asya’daki birçok üretim merkezi yavaşlamış ya da kapatılmış durumda. İşçi sayısındaki azalma ve izolasyon nedenleriyle hammadde üretimi de sıkıntıya uğradı. Haliyle Sony’nin yeni konsolunun üretiminde bazı karışıklıklar olabilir.

Eh, biz FRPNET olarak burada pek yer vermesek de salgın sonrasında birçok ekonomistin belirttiği üzere bütün dünyayı etkileyecek bir parasal kriz yaşanabilir. Teknolojik aletlerin pahalı olması, fiyatlarını da yukarıya çekebilir.

Bu bağlamda elmaları ve armutları ayırırsak, Dualsense’in kasım ayında piyasaya sürülecek olması PlayStation 5’in de ekim-kasım aylarında çıkacağını işaret ediyor olabilir. Öte yandan Sony’nin konsolu daha hızlı çıkartmak istediğine yönelik haberler de ortaya çıkmıştı.

PlayStation 5’in kontrolcüsünün fiyatının bu kadar yüksek olması, konsolun kendisinin de pahalı olacağına bir işaret olabilir mi? ABD’de 400 dolar bandında satılan konsolun 800 dolara satışa çıkabileceğine dair kuvvetli söylemler de mevcut. Umarız biz oyunseverlerin ekonomik açıdan rahatça ulaşabileceği bir fiyat politikasından üzerinden satışa çıkar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.