Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Pillars Of Eternity: Deadfire’da Kendi Korsan Gemimiz Olacak

Pillars Of Eternity: Deadfire’da Kendi Korsan Gemimiz Olacak

Pillars of Eternity ilk çıktığında cRPG severler tarafından oldukça ilgi görmüştü. Bu ilgiden sonra yapımcı ekip ikinci oyun için kolları sıvadı ve Pillars of Eternity II: Deadfire duyuruldu.

İlk oyun gibi ikinci oyunda da topluluk fonlamasına başvurdular ve başarılı bir şekilde bu süreci tamamladılar. Bu fonlama sırasında ikinci oyunda ne gibi yenilikler eklendiğine ayrıntılı bir şekilde buradan bakabilirsiniz.

Burada gündeme getireceğimiz konu ise oyunda kendimize ait korsan gemimizin olacak olması. Oyunun coğrafi olarak takımadalarda geçeceği düşünülürse oldukça yerinde bir yenilik olacak.

Kotaku sitesi Obsidian’dan çalışanlarla yaptıkları röportajı yayınladılar. Röportajın tamamını incelemek uzun süreceğinden sadece belli başlı kısımları özet geçmek istiyorum.

  • Deadfire için çalışmalara, The White March 2 eklentisi çıktıktan sonra başlamışlar.
  • Yaklaşık iki ay sonra alfa aşamasına geçmeyi ve gelecek yılın başlarında oyunu piyasaya çıkarmayı düşünüyorlar.
  • Gemi için mürettebatı biz toplayacağız ve farklı rolleri olacak. Tabiki denizde başka gemilerde olacak. Yazılı etkileşimler mekaniği kullanılarak kararlar vereceğiz ve yeterince yaklaşabilirsek düşman gemisine çıkartma yapabileceğiz. Ondan sonra normal şekilde savaşı yöneteceğiz.
İlginizi Çekebilir  ODTÜ ATOM, Oyun Geliştiricilerine Kapılarını Açıyor

Obsidian bu mekaniği güzel bir şekilde oyunun içine yerleştirecektir ve sabırsızlıkla ikinci oyunu bekleyen topluluğu hayal kırıklığına uğratmayacaktır.