Oyun Haberleri

Pawn of the Dead Oyunu Steam’de Ön Siparişe Açılıyor

Türk oyun firması Aslan Game Studios tarafından yapılan satranç tabanlı 3D oyunu Pawn of the Dead, 27 Ağustos’ta Steam’de ön siparişe çıkıyor.

Pawn of the Dead, Battle Chess tarzındaki satranç tabanlı bir 3D oyunu… Oyunu benzersiz kılan unsur mekaniği: Eğer siyah bir taş, beyaz taşı yerse onu kendi tarafına dönüştürüyor ancak bu sizi korkutmasın bütün bölümler oyuncuların kazanmasına olanak tanıyacak şekilde yaratılıyor.

Oyunda, “Beyaz Kral Leonard” olarak göreviniz Beyaz Krallık’ı yaşayan ölülerden oluşan ordunun saldırısından kurtarmak. Krallıktaki en iyi savaşçı olan eşiniz Elona (Beyaz Kraliçe/Vezir) sizin en değerli yardımcınız olacak. Göreviniz esnasında çok uzun bir süre önce unuttuğunuz sinsi bir yansımayla karşılaşacaksınız.

Oyunda şu an rastgele bölüm yaratma algoritması mevcut bu da size prosedürel meydan okuma sağlıyor. Yeterince zorlayıcı bölümler yaratılabiliyor ama bölümü kazanmanızın en az bir yolu olduğunu da garanti ediyor. Bu moddayken siyah taraf olarak da oynayabilme imkânınız var.

Pawn of the Dead’in Yapım Hikayesi

Aslan Game Studios’un sahibi ve oyun geliştiricisi Ahmet Kamil Keles, Pawn of the Dead’in yapım sürecini şöyle anlatıyor: “Her şey 2012 yılında Facebook’ta Game Developers @Turkey grubunda bir jam yapılmasıyla başladı. Tema yanlış hatırlamıyorsam “infection”dı, bu temaya uygun bir şekilde Zombie Chess isimli bir oyun yaptım. Pawn of the Dead’in çok basit bir hali diyebilirim. Bu fikir çok sevildi, 2014’te Aslan Game Studio kurulduğunda Pawn of the Dead’e başladık. “Başladık” yerine “başladım” desem daha doğru olacak, çünkü çekirdek ekipteki tek kişi benim. Diğer herkes freelancer artist, bu şekilde bir ekip modelimiz var. Pawn of the Dead üzerinde sanırım toplam 1-2 yıl boyunca çalıştım. 2018 Sonbahar’ında sinematiklerini bitirmeyi ve tam bir çıkış yapmayı planlıyoruz.”

İlginizi Çekebilir  ByNoGame'den Ücretsiz Ön Ödemeli Kart - Param

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu