Oyun Haberleri

Oyunculara Doğrudan Ulaşmak İsteyen Epic Games, Oyun Mağazası İle Steam’e Rakip Oluyor

Oyun geliştiricisi Epic Games, online oyun mağazası Epic Games Store’u duyurdu. Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, Fortnite’ın başarısının getirdiği imkanları diğer oyun geliştiricileri ile de paylaşmak istediklerini belirtti.

Oyuncuları, geliştiricileri ve içerik üreticilerini birleştiren bir ekosistem yaratmayı hedefleyen oyun devi, bu nedenle oyun geliştiricilerine gelirlerden yüzde 88 gibi yüksek bir pay vermeyi öneriyor.

İlgili Makaleler

PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında oyun geliştirilmesine olanak sağlayan Unreal Engine motorunun sahibi Epic Games, bazı PC ve Mac oyunuyla birlikte açacağı mağazaya 2019 yılı içerisinde yeni oyunları ve diğer platformları da dahil edecek. Epic Games Store’un kapıları farklı oyun motorlarıyla geliştirilmiş tüm oyunlara açık olacak. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında Unreal, Unity ve diğer oyun motorlarıyla geliştirilmiş oyunlar bulunuyor. Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunların sahiplerini ise büyük bir fırsat bekliyor. Epic Games, Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara özel olarak, oyun motoru lisansı için geliştiricilerin ödemesi gereken telif hakkı payından feragat edecek.

Mağazaya özel uygulama ise İçerik Üreticilerini Destekleme programı. Bu program sayesinde geliştiriciler, aralarında Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10.000’den fazla içerik üreticisine ulaşabilecekler. İçerik Üreticilerini Destekleme programı, oyun geliştiricilerine sağladıkları katkılardan dolayı içerik üreticilerini ödüllendirecek.

Epic Games’in kurucusu ve CEO’su Tim Sweeney, mağazayla ilgili olarak, “Geliştiriciler olarak uzun zamandır makul fiyatları olan, bizi oyuncularımıza doğrudan ulaştıran bir mağazanın hayalini kuruyorduk. Fortnite’ın başarısı sayesinde imkânlarımızı diğer geliştiricilerle paylaşarak bu mağaza hayalini gerçekleştirebileceğiz” dedi.

Epic Games mağazasında yayınlanacak ilk oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiler 6 Aralık Perşembe günü düzenlenecek olan The Game Awards esnasında açıklanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Matrix Awakens - Bir Teknoloji Demosu Mu Yoksa Yeni Bir Oyun Mu?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.