Oyun Haberleri

Orcs Must Die! Unchained Geliyor!

orcs-must-die-unchanied-banner

Ork öldürmeye doyamayan sevgili oyuncu dünyası! Orcs Must Die! yepyeni oyunu, strateji, tower defense ve MOBA özelliklerini bir araya getiriyor.

Haber Mordor’da üzüntüyle karşılanırken, oyuncular parmaklarını çoktan ısıtmaya başladı!

Robot Entertainment, başarılı Orcs Must Die! serisini bambaşka bir boyuta taşımaya hazırlanıyor. Real-time Strateji özelliklerini Tower Defense ile birleştiren firma ilk oyunla bizi şaşkına çevirmişti. Esprili oynanışı, efsane hikayesi, müthiş müzikleri ile Orcs Must Die! oyun dünyasında özel bir yere sahip olmuştu.orcs-must-die-unchanied-gorsel-1

Kısa bir süre sonra Co-Op özellikler taşıyan ve arkadaşınızla aynı haritada ork, kobold, ogre, troll gibi bilimum yaratığı dövmemizi sağlayan Orcs Must Die! 2 piyasaya sürülmüştü. Tam da geçtiğimiz gün oyunu kendi içimde yad edip, yenisi çıksa da oynasak dediğim zamanda Robot Entertainment beni mutlu etti.

Firma oyunu free-to-play alana taşımaya karar verdi. Orcs Must Die! Unchained, 5v5 multiplayer haritalara sahip bir oyun olarak piyasaya çıkacak. Oyuncular isterse tek başlarına isterlerse arkadaşlarıyla birlikte mücadele verebilecek. Aksiyon, strateji ve MOBA elementlerini bir araya getiren oyun içerisine, OMD! serisine has kartların da eklenmesiyle karşımıza bambaşka bir tür çıkabilir.

Heyecanın ve aksiyonun bir an bile durmadığı Orcs Must Die! Unchained başlığı ile MOBA arenasına yeni bir tat getirecek, orası kesin gibi gözüküyor. Robot CEO’su Patrick Hudson yeni oyunları için Kale Kuşatması oyunu yakıştırmasını bulmuş. Bir düşünün! Bir yandan kendi savunmanızı güçlendirirken, AI tarafından kontrol edilen minionlarınızla koridorları tutmaya çalışacaksınız diğer yandan karşınızda sizin gibi sadistik tuzakları ve büyüleri olan diğer oyuncularla çarpışacaksınız. Bu oyun hiç de ucuz MOBA’lardan biri olmayacak.

Unchained içerisinde iki farklı fraksiyon olacak. Bir taraf OMD!2’de War Mage ve Sorceress’in yeniden kurduğu, insanlar tarafından yönetilen The Order’a dahil olacak. Diğer taraf ise büyülü kapılardan geçip dünyaya akın eden yaratıkların oluşturduğu Unchained’e katılacak. Her fraksiyon için farklı kahramanlar olacak. Elbette her kahramanının farklı özellikleri, güçleri, büyüleri ve tuzakları olacak.orcs-must-die-unchanied-gorsel-3

Oyunda AI kontrolünde olan minionlar, her zamanki gibi şapşal olacak. Yani özellikle yapay zeka artırılmayacak. Zaten karşıda sizin gibi sayko tiplerle uğraşırken, bir de 10 tane Hal 90000 gücündeki AI minionlarıyla uğraşmak istemezsiniz. Öte yandan kahramanların da çok güçlenmemesi için çalışılıyor. Oynayanlar bilir, ilk iki oyunda bulunan Wind Belt sayesinde aynı anda 30-35 Orku bir uçurumdan aşağıya atabiliyorduk. Aynı şey sizin takımınızda olduğunda hoşunuza gitmeyecektir.

Patrick Hudson, oyunun yıl sonunda pazara sunulacağını açıkladı. Oyunun free-to-play olması bir başka sorun. Hudson, oyundaki herkese eşit davranacaklarını, pay-to-win özelliğinin kısıtlayıcı olmaması için çalıştıklarını belirtti.

Ne diyelim, ben şimdiden heyecanlanmaya başladım. Daha fazla haber yayınlanana kadar bu kısa fragman ile yetinmek zorundayız. Unutmadan! Kapalı beta şansına erişmek için Founders Pack satın alma imkanınız var. Resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

İlginizi Çekebilir  Civilization: Beyond Earth Daha da Genişliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu