Oyun Haberleri

Nobody – The Turnaround Yeni Demosunu Yayınlıyor

Nobody – The Turnaround, Şubat ayında Steam Next Fest‘in yıldız oyunlardan biri olmuştu. Geliştiriciler, haritanın kuzeyini gezebileceğimiz yeni bir demoyu 28 Mart’a kadar Steam’de erişime açacaklar.

Diğer demolar 5 bin oyuncuyu geçemezken Nobody, aynı anda 45 bin oyuncuyu kendisine çekmeyi başarmıştı. Üstelik orijinal görsellerinde latin alfabesi yerine Çin alfabesi kullanmalarına rağmen. Ben de incelediğim demo’lar arasında Nobody – The Turnaround’ı övmeden geçmemiştim. Next Fest bitmeden Nobody Steam kullanıcılarının istek listelerinde en çok yer alan ilk 50 oyun arasına girmeyi başarmıştı.

Oyunu geliştiren U.Ground Game Studio, oyunun farklı bir kısmını test etmek istemiş. Gönüllü oyuncuların test edebilmesi için haritanın kuzeyini açacak olan yeni demo 18 Mart – 28 Mart arasında erişime açık olacak. Eğer Steam Next Fest’te demoya bakamadıysanız bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Nobody hiçbir önemi olmayan karakterlerin günlük dertlerini oynadığımız bir oyun. Yani bir nevi hayat simülasyonu diyebiliriz. Hiçbir özelliği, başarısı ya da güçlü yanı olmayan kişileriz ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. İş bulmak kolay değil, yemek için para bulmak ya da kalacak yer kiralamak da öyle. Üstelik çalışırken terlerseniz ya da üstünüz başınız kirlenirse diğer insanlar sizi ciddiye almamaya başlıyorlar. Umumi alanlarda duş almanın çeşitli sakıncaları var. Hele kıyafetleriniz yırtılırsa, facia! Yeni kıyafet için harcayacak paranız katiyen yok. Fakat daha da kötüsü, çalışırken bir yerinizi incitmeniz. Ki bu da çok sık yaşayabileceğiniz bir şey.

Oyunu bu kadar güzel yapan şey hem şehrin tasarımı hem de günlük dertlerin detaylı gerçekçiliği. Örneğin, kaldığınız otelde yatağınızı toplayarak odadan çıkarsanız otel görevlileri sizden kibar ve düşünceli bir bey olarak bahsediyorlar. Bu da ilişkinizi ve o karakterin size yapacağı yardımları etkiliyor. Oyunda gerçekçi detaylar görmekten hoşlanan biriyseniz Nobody – The Turnaround harcadığınız tüm vakte değiyor. Arayüzü, izometrik grafikleri ve detaylara verdiği önem açısından yer yer Disco Elysium‘u da andırıyor.

Yeni demonun duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout ve Oregon Trail Birleşirse: Impact Winter

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.