Oyun Haberleri

Nintendo, Kendi Müzesini İnşa Edecek!

Oyun sektörünün en köklü firması olan Nintendo, yüz yılı aşkın tecrübesini sevenleriyle paylaşmak için devasa bir müze inşa edecek. Firmanın geçmişinden, günümüze kadar tüm tarihi Nintendo Gallery‘de anlatılacak.

Nintendo ismini duyduğunuzda, aklınıza Mario, Pokémon, Legend of Zelda gibi oyunlar ve firmanın kültleşmiş konsolları gelebilir. Ancak Nintendo, 1886 yılından bu yana “oyun” sektöründe olan bir firma. Kart ve taş oyunlarıyla başlayan Nintendo’nun macerası, 70li yıllardan itibaren dijital dünyaya evrilmişti. Yani firmanın anlatabileceği zengin bir tarihi var.

Bu düşünceyle yola çıkan Japonya merkezli oyun devi, kendine ait bir müze inşa edecek. Müzenin, yine Nintendo’ya ait olan bir arsa ve fabrikaya yapılacağı açıklandı. Uji Ogura Fabrikası, 1969 yılında inşa edildiğinde Nintendo’nun meşhur Hanafuda kartlarını üretmek için tasarlanmıştı. Sonraki yıllarda yedek parça temini ve müşteri hizmetleri binası olarak değiştirilmişti.

İlgili Makaleler

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre Uji Ogura Fabrikası, elden geçirilip devasa bir müze haline getirilecek. Nintendo’nun köklü tarihi, oyun dünyasına girişleri ve konsolları üretme maceraları bu müze içerisinde anlatılacak. 2024 yılının ortalarında da inşaatın biteceği ön görülüyor. Şu aşamada parkın ismi Nintendo Gallery olarak anılıyor. Ancak sonradan adının değişebileceği de gelen bilgiler arasında.

Yakın tarihte yine Japonya’da açılan Super Nintendo World tema parkından sonra, uzak doğunun bu güzel ülkesine gidip gezilmesi gerekenler arasına bir yer daha eklemiş oldum. Tabii para ve zaman ayıracak zamanı bulduğumda.

Bu arada Super Nintendo World‘ün neye benzediğini merak ediyorsanız, şöyle güzel bir videoyu da sizlerle paylaşayım:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Xbox Series X Performansına 7 Mayıs'ta Tanık Olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.