Oyun Haberleri

Neverwinter Oyununda Underdark Yolları Göründü – Drizzt ile Omuz Omuza Savaşın

underdark-menzoberranzan-banner

Sizlerle daha önce de paylaştığımız Out of Abyss haberimizde belirttiğimiz gibi Neverwinter MMORPG oyunun yeni eklentisi “Underdark”, oyunun yapımcısı Perfect World Entertainment Inc.’in yaptığı resmi açıklamayla 2015 sonbaharında biz oyuncularla buluşuyor!

Peki yeni ek pakette nelerle karşılaşacağız?

Kısaca özet geçmek gerekirse Menzoberranzan’ın başbüyücüsü ve tüm diyarlardaki en güçlü büyücülerden biri olan Gromph Baenre’nin aptallığı sonucu Unutulmuş Diyarlar’a gelen İblis Lordları Karanlıkaltı’nın “altını üstüne” getirmeye başlamıştır. İçlerinden en güçlüsü İblislerin Prensi Demogorgon da Menzoberranzan’ı yok etme görevini bizzat üstlenmiş ve şehri katıksız bir kaosa sürüklemiştir. Gromph hem Demogorgon’dan hem de Menzoberranzan Matron Analarının öfkesinden korktuğu için şehirden kaçmış en umulmadık kişilerin; Jarlaxle ve Drizzt’in yanına giderek üstü kapalı bir şekilde yardım “dilenmiştir”.

neverwinter-underdark-logo

İşte Neverwinter Online oyununun Underdark eklentisinin konusu da burada başlıyor. Drizzt ve ardından Bruenor ve Regis gibi tanındık simalar bizzat biz oyuncularla birlikte Karanlıkaltı’na inecek ve Demogorgon’u 10 kişilik ekiplerle alt etmeye çalışacağız. Tabii ki bir tek Demogorgon değil, ileride yayınlanacak patchler ile önceki yazımızda bahsettiğimiz diğer İblis Lordları ile de yüzleşme şansımız olacak. Söylemekte fayda var: İblis Lordları eskiden olduğu gibi sadece basit bir fiziksel formda gelmediler Unutulmuş Diyarlar’a. Düzlemler arası bariyerler yüzünden İblis Lordları ve Tanrılar fiziksel dünyaya tam kapasitede giriş yapamamakta ve “aspect” ya da “avatar” dediğimiz basit fiziksel tezahürlerini gönderebilmektedirler. Ancak Gromph’un Abyss ve Toril arasındaki düzlemsel bariyerleri tamamen yok etmesi sonucu İblis Lordları tam kapasite güçleriyle Karanlıkaltı’na adım atmışlardır.

Tabii ki Underdark eklentisini indirir indirmez Demogorgon ile yüzleşmeye gitmeyeceğiz. Öncelikle bizzat R.A Salvatore tarafından yazılmış bir dizi görevi yapacağız. Bu görevler sırasında Drizzt romanlarından tanıdığımız pek çok bilindik yüzle karşılaşacak ve onlarla birlikte savaşacağız.

neverwinter-underdark

Başlamayı düşünenler için Neverwinter Online oyunu hakkında kısaca bilgi de verelim. Oyunumuz hem PC hem de Xbox platformlarında ücretsiz oynanabilmekte, 4th edition D&D FRP sistemini kullanmakta ve konu olarak Unutulmuş Diyarlar’ın Neverwinter(Kışgörmez) şehri etrafında –ve altında- geçmektedir. Tabii ki sonradan yayınlanan eklentiler ve yamalar ile çok daha uzaktaki topraklarda hatta düzlemlerde de oynayabilme fırsatını yakaladık.

Şahsi fikrimizi sorarsanız oyuna çok büyük ön yargılarla başlamıştım. Çünkü D&D 4th edition pek çok yönden –bana göre- Dungeons and Dragons FRP sistemleri içinde en başarısız olanıydı. Ancak 4th edition kurallarını bir bilgisayar oyununa nasıl entegre edeceklerini de çok merak ediyordum. Sonuç mu? Online oyunları seviyor, hele ki Unutulmuş Diyarlar’ı az çok biliyor ve seviyorsanız mutlaka denemelisiniz derim. Çünkü 4th edition pek çok yönden zaten bilgisayar oyunlarını andırdığı için oyunu sanal ortamda oynarken hiç yadırgamadım hatta sevdim.

Drizzt-Do__Urden_by_ertacaltinoz

Her ne kadar sevgili Genel Yayın Koordinatörümüz Kayra Keri Küpçü’nün, bizzat oynadığı Cüce Savaşçı karakteriyle bir kırmızı ejderhayı öldürüp bununla aylarca böbürlenmesi bizi biraz oyundan soğutsa da oyunun çok kaliteli bir yapım olduğu ve FRP severler tarafından mutlaka oynanması gerektiği gerçeğini de sarsamadı!

Sonuç olarak oyuna başlamadıysanız Underdark eklentisi siz dahil pek çok kişinin aklını çelecek gibi duruyor!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tarihin En Büyük Zar Atışı Bir Otoyolda Gerçekleşti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.