Oyun Haberleri

Neverwinter Bizleri Buzyeli Vadisi’ne Götürüyor!

curse-of-icewind-dale

Evet yanlış duymadınız. Yakın zamanda çıkacak olan Neverwinter MMORPG oyununun üçüncü ücretsiz genişletme modülü Curse of Icewind Dale siz oyunculara benzersiz bir macera sunuyor.

Unutulmuş Diyarlar okuyup da Drizzt Do’Urden’i tanımayan yoktur herhalde! Serinin dördüncü kitabı olan Kristal Parçası’nda ki baş kötü karakterimiz Akar Kessell’i hepiniz hatırlarsınız. Kendisi bir çırak bile olamayacak kadar güçsüz bir büyücüyken çok eski ve korkunç büyük güçleri olan bir kristal parçası bulur. Bu sayede muazzam güçlü bir büyücü olur ve tüm Vadi’ye ve On Kasaba halkına dehşet saçar. Ancak On Kasaba’nın birleşmiş güçleri, barbar kavimleri ve meşhur Battlehammer cüce klanının yardımıyla bozguna uğratılır ve tabii ki öldürülmesinde ki en büyük etken Drizzt Do’Urden olmuştur. Kulesi yıkılmış ve cesediyle birlikte buzun altına gömülmüştür ve mezarın etrafındaki buzlar siyahlaşmaya başlamıştır. 150 yıldır hiçbir ses çıkmamıştır o buzdan mezardan…

curse-of-icewind-dale-resim2Ta ki bugüne kadar! Buz Cadısı lakaplı Hedrun Arnsfrith adındaki güçlü bir büyücü, tüm kuzey diyarlarını kalıcı ve ölü bir buz tabakasıyla örtme planları yapmaktadır. Bunu yardımsız yapamayacağını fark edince Akar Kessell’in mezarı olan buzlarla kaplanmış kule harabesine gider ve onu yaşayan ölü olarak diriltir. Birlikte kara buzdan yeni bir kule inşa ederler ve kara buzdan yarattıkları yaratıklarla Vadi’yi istila etmeye başlarlar. Bir grup maceracı Buz Cadısı’nı yenmeyi başarmış ancak Akar Kessell kaçmıştır. Şimdi sıra biz oyuncularda. Akar Kessell ile mücadele etmeye hazır mısınız?

Modülle birlikte gelecek yeni mekanları yazalım;

Buzyeli Vadisi: Pek çok Drizzt kitabının geçtiği, korkunç yetiler, goblinler, buz trolleri ve daha niceleriyle kaplı soğuk, merhametsiz ancak yuva aramayı bilenler için bir çatı görevi gören unutulmaz bölgemiz!

On-Kasaba: Vadi’deki tek “modern” sayılabilecek insan yerleşkesidir. Birbirine çok uzak olmayan 10 adet kasabadan oluşur. Bazıları köy olabilecek kadar küçük, bazıları da şehir olabilecek kadar büyümüştür.

On-Kasaba Halkı ve Mistik Kardeşlik modülle birlikte karşımıza çıkacak iki büyük grubu oluşturmaktadır. Oyun içerisinde hikâyeye bağlı olarak birbirleriyle sürekli savaşacaklar.

Mistik Kardeşlik (Arcane Brotherhood) : Luskan şehrinin efsanevi büyücü topluluğu. Çok geniş bir casus ağı olan ve sürekli entrika yapmasıyla diğer diyarların işlerine burunlarını sokmasıyla bilinen bu örgüt, 1376 DR yılında efsanevi Kaptan Deudermont’un şehri alması, büyücülerin çoğunu öldürmesi ve büyücülerin lideri Arklem Greeth’in çaresizce Kardeşlik kulesini patlatmasıyla topluluk neredeyse dağılmıştır. Hepinizin en az 10 kere yendiği ay elfi liç Valindra Shadowmantle’da aslında Arklem Greeth’in sevgilisi ve aynı örgütün bir büyücüsüydü. Onu liçe dönüştürende Arklem’in ta kendisidir.

curse-of-icewind-dale-resim3Mistik Kardeşlik bu modülle gelen iki büyük gruptan biri olacak.

Cüce Vadisi ve Buzyeli Geçidi (Dwarven Valley and Icewind Pass): Oyuncular için hem PvE hem de PvP alanı görevi görecek iki bölgemiz.

Kessell’s Retreat: Akar Kessell’in yeni evi. Kelvin Yığını (Kelvin’s Cairn) adı verilen ve sonradan Bruenor Yokuşu olarak adlandırılan ufak bir dağın tepesine kurmuştur kalesini. Oradan tüm Vadi’yi görüp korkunç planlarına devam etmektedir.

Caer-Konig: On-Kasaba’dan biri. Ufak bir balıkçı kasabasıdır, oyuncular pazar ihtiyaçlarını buradan karşılayacak.

Oyunda ki yenilikleri sayalım:

Black Ice: Akar Kessell’in keşfettiği ve eski Kristal Parçası’ndan kalan bu kara buzlar yok edilmesi çok zor bir maddedir ve oyunculara son derece destansı eşyalar yaratma fırsatı veriyor!

Vadi’nin her yerinde bulunabilecek olan bu kara buzları oyuncular “harvest” ederek yani toplayarak işleyebilme fırsatına sahip olacak.

PvP lider tablosunda da büyük değişikliklere gidilecek. Oynadığınız serverdaki en iyi PvP oyuncularını ve tüm savaş detaylarını görebileceksiniz.

curse-of-icewind-dale-resim1PvP Campaign ise Neverwinter’da görülmemiş bir olaya ev sahipliği yapıyor. Bir dungeona girdiğinizi düşünün. Ama yaratıklarla savaşmak yerine diğer oyuncularla savaşarak o dungeonı tamamlamaya çalışacaksınız! PvP ve PvE’yi birleştiren bu sistem çok güzel olacak gibi gözüküyor.

Tabii ki oyunda onlarca yeni yaratık ve bir yığın yeni Boss olacak. Oyuncular Akar Kessell’le yüzleşene kadar bizimde çok sevdiğimiz nazar boncukları Beholder’lar ile savaşacak, yaşayan ölü devlerle boğuşacak ve remorhazlar öldüreceksiniz!

60 Level’a ulaştıktan sonra öldürdüğünü yaratıklar boşa gitmeyecek, artık kazandığınız XP’ler sizlere hediye olarak geri dönecek!

Ranger sınıfının Pathfinder isimli yeni bir paragon pathi olacak.

Oyundaki iki grupta, yani On-Kasaba ve Mistik Kardeşlik, sizlere ticari kontratlar sunacak. Hangisini seçeceğiniz size kalmış.

Heroic Encounter’larıda unutmamak gerekiyor. Oyun içinde bir düzineden fazla yeni encounter eklenecek.

Yaz gelmeden çıkması planlanan Curse of Icewind Dale şimdiden sosyal medyada da büyük bir heyecan yarattı. Özellikle Drizzt romanlarını okuyanlar için!

Oyun çıkana kadar her türlü yeniliği sizlere aktaracağız. Takipte kalın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Showtime, Halo Oyununu Diziye Uyarlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.