Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Middle Earth: Shadow of War’da Çok Farklı Bir Shelob Göreceğiz

Middle Earth: Shadow of War’da Çok Farklı Bir Shelob Göreceğiz

Yüzüklerin Efendisi serisine ilgisi olan herkes, Ungoliant‘ın en büyük kızı örümcek Shelob‘u bilir. Kendisinden Frodo ve Sam’in korktuğu kadar korkmasak bile karşısına çıkmamayı tercih edeceğimizi söylemek yanlış olmaz. Muazzam gücünü bile bir kenara bırakalım; hiçbirimizin, en büyük eğlencesi kendi çocuklarını yemek olan devasa bir örümcek ile karşı karşıya gelmek isteyeceğini sanmıyorum.

Geçtiğimiz günlerde, Middle Earth: Shadow of War oyunun yapımcılığını üstlenen Monolith Productions, Comic-Con etkinliğinde paylaşılan fragman ile Shelob’un da Shadow of War oyununun bir parçası olacağını, hatta hikayenin kilit karakterlerinden biri olacağını açıklamıştı. Tolkien severleri şaşırtan ise örümcek suretine bürünen ve ismi “kara örümcek” anlamına gelen Ungoliant’ın soyundan gelen Shelob’un yeni görünümü oldu. Devasa örümcek Shelob, Middle Earth: Shadow of War oyununda karşımıza insan görünümünde çıkacak.

Fragmanın paylaşıldığı günden beri, Tolkien ve Middle-Earth serisinin sevenleri ikiye bölünmüş durumda. Kimileri Shelob’un insan olarak görünmesinin o kadar da büyük bir sorun olmadığını düşünürken pek çok hayran da Shelob’a hoş bir kadın görünümü vermenin, oyunun kitlesini genişletmek için kullanılmış ucuz bir taktik olduğunu düşünüyor. Shelob’un insan olarak karşımıza çıkacak olmasının ise Tolkien mitolojisine ve Orta Dünya tarihine başlı başına aykırı olduğunu dile getirenler de yok değil.

İlginizi Çekebilir  Tolkien'in Hayatını Anlatan Film İçin Çalışmalar Başladı

10 Ekim 2017 tarihinde oyuncular ile buluşacak olan Middle-Earth: Shadow of War, Sauron’u alt edebilmek için Güç Yüzüklerinden birini kullanan Talion ve Celebrimbor’un hikayesinin devamını anlatacak.