Oyun Haberleri

Microids, 2 Tane Agatha Christie, 3 de Garfield Oyunu Hazırlıyor

Macera türünde oyunlar yayınlayan Fransız bağımsız oyun firması Microids, üç Garfield oyunu için anlaşma imzaladı. Aynı zamanda biri yeni bir hikaye olmak üzere iki Agatha Christie oyunu da çıkaracaklar.

Sherlock Holmes kendine hem ekranda hem de oyun camiasında popüler bir yer bulmayı başarmıştı. Gayet iyi oyunlara da imza attılar. Mesela Frogwares Crimes & Punishments ile harika bir iş çıkarmıştı. Ancak edebiyatın diğer ünlü dedektifleri Hercule Poirot ve Miss Marple’ın oyun ve ekran geçmişi Holmes’a göre biraz sönük kalmıştı.

Agatha Christie polisiye edebiyatının en ünlü isimlerinden olmuştur. Altın Kitaplar da onun elliyi aşkın romanını dilimize kazandırdı. Hatta şimdi Kennet Branagh da Christie’nin ekran uyarlamalarına katkı sağlıyor.

Biz 11 Şubat’ta vizyona girecek olan Death on the Nile‘ı beklerken Microids, daha fazla Christie oyunu yapacaklarını duyurdu. Bu oyunların ana karakteri de öncekiler gibi Hercule Poirot olacak.

Microids daha önce Agatha Christie – Hercule Poirot: First Cases oyununu çıkarmıştı. Agatha Christie – The ABC Murders ile de yazarın en ünlü romanlarından birini oyunlaştırmıştı. Her iki oyun da Steam üzerinde olumlu yorumlar almayı başardı. Üstelik geliştiriciler de o zamandan beri daha da deneyim kazandılar. Blacksad: Under the Skin, Alfred Hitchcock – Vertigo, Şirinler ve Asterix & Obelix gibi beğenilen oyunlara imza attılar.

Yeni Agatha Christie oyunları Christie’nin betimlediği dünyalarda geçecek. Oyunlardan ilki yazarın hikayelerinden birinin uyarlaması olacak. Ancak diğeri Poirot’nun ilgilenmesi için yeni bir vaka tasarlayacak.

Garfield Oyunları

Microids, Garfield Kart – Furious Racing oyunu ile hızını alamamış. Yakaladıkları başarıyla sahip oldukları hayran kitlesini memnun etmek için kolları sıvadı. Üç yeni Garfield oyunu için daha onay aldılar. Üç oyunun da birbirinden farklı türlerde geleceğini biliyoruz. Yani örneğin bir yarış, bir macera ve bir puzzle gibi bir şey olabilir bunlar. Fakat hangi türlerde oyun yapacaklarını henüz duyurmadılar.

Oyunların hikayeleri baştan kurgulanacak. Yani varolan çizgi romanlar veya çizgi filmlerden uyarlama yapmayacaklar.

Ne yazık ki şimdilik Garfield oyunları için bildiklerimiz bunlarla sınırlı. Muhtemelen onlara Chris Pratt’ın Garfield’ı seslendireceği yapımdan sonra kavuşacağız.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  KONTAKT 3 / 6-7 Nisan

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.