Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Masquerada: Songs and Shadows Oyunu Şimdi Türkçe

Masquerada: Songs and Shadows Oyunu Şimdi Türkçe

Steam’de yakın zaman önce yerini alan RPG oyunu Masquerada: Songs and Shadows; stratejik dövüş mekanikleri, renkli havası ve güzel hikayesi ile dikkat çekmişti. Ülkemizde maalesef çok kıymeti bilinmese de oyun şimdi Türkçe dilini de destekliyor.

Oyunun kendine has terimleri ve dili, çok iyi İngilizce bilmeyen oyuncular için sorun teşkil ediyordu. Playmono isimli oyun çeviri firması da bizler için durumu kolaylaştırıp Masquerada: Songs and Shadows oyununun dilimize kazandırılmasına ön ayak oldu.

Toplamda 185 bin kelimenin yer aldığı diyaloglar ve metinlerin tamamı çevirildi ve 8 Ağustos’ta gelen güncelleme ile oyun Türkçeleşti. Playmono sorumlusu Aydın Akgün; “Çeviriyi tamamlamak 1,5 ay sürdü ve çeviri aslında Mart ayında bitti ancak oyun firması farklı dillerin de olduğu bir paketi ancak 8 Ağustos’ta çıkarmak istedi ve böylece Plus moduyla birlikte oyuna Türkçe dili de eklendi,” açıklamasını yaptı.

Oyuna eklenen Plus moduyla birlikte sadece diller eklenmedi; bununla birlikte daha önce oyunda yer almayan diyaloglar, yeni bosslar eklendi. Ayrıca oyunun baş karakteri Cicero’nun dört elementi kontrol edebilmesi yetenekleri de oyuna geldi.

İlginizi Çekebilir  Mount & Blade II: Bannerlord Erken Erişim Tarihi Öne Çekildi

Oyunu dilerseniz hemen buradan satın alabilirsiniz. Daha önce yaptığımız incelemeyi de buradan okuyabilirsiniz.