Oyun Haberleri

Last Epoch, Erken Erişimde %90 Olumlu Yoruma Ulaştı

Diablo benzeri olarak da geçen ARPG türündeki Last Epoch 2.5 yıldır erken erişimde. Oyun 1 hafta önce aldığı güncelleme paketi ile Steam’de %90 olumlu yorum almayı başardı.

Last Epoch ARPG (action-RPG) sevenlerin memnun kaldıkları bir oyun. Yetenek ağacının derli toplu olması yönünden de Path of Exile‘dan daha çekici olabiliyor. Fakat oyunun ilgi çeken tek yanı 15 farklı class içermesi ve 100’den fazla yetenek seçeneği sunması değil. Oyunun grafikleri, sürükleyici akışı ve atmosferi ortalama ARPG oyunlarının üstünde kalıyor. Ayrıca oyun ilerledikçe zorlaşan ve zorlayıcılığından hiç ödün vermeyen bir gelişime de sahip. Oyunun tüm metinleri seslendirilmiş değil. Ancak yine de var olan seslendirmeleri de takdire şayan.

Last Epoch, hem haritanın farklı bölgelerinde hem de o bölgelerin farklı dönemlerinde görev peşinde koştuğumuz bir oyun. Ziyaret edebildiğimiz çağlar şu şekilde: Ancient Era (-6020 BE), Divine Era (-12 BE), Imperial Era (1050 AG), Ruined Era (1290 AG) ve End of Time. Zamanda yolculuk hem hikayeyi zenginleştiriyor hem de karşılaştığımız varlıkların farklılık göstermesini sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  Legends of Runeterra, Nisan Sonunda Oyuncularla Buluşuyor

Oyunu geliştiren firma Eleventh Hour Games bu övgüler ışığında 10 kişilik kadrosunu genişleterek 50 kişiye çıkardı. Kalabalıklaşan kadronun ürettiği yeni yama ise övgüleri daha da arttırdı. Oyunun dokuzuncu bölümünü içeren Sands of Majasa güncellemesinin etkisi 1 haftada yorumlara yansıdı. Güncelleme oynanışta iyileştirmeler, güç dengelerinin düzenlenmesi ve karakter geliştirmesi içeriyor. Üstelik 15 bölge, 30 yaratık, yeni büyülü eşyalar ve mekanikler de dahil edilmiş oyuna.

Nisan 2019’dan beri erken erişimde olan oyun, 5 ay önce 7.273 eş zamanlı oyuncuya ulaşmıştı. 2022’nin başlarında erken erişimden çıkması bekleniyor. Oyun henüz çoklu oyuncu ile oynamayı desteklemiyor. O da eklenince harika olacak.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.