Oyun Haberleri

James McAvoy, Oblivion Bağımlılığı Yüzünden Az Kalsın Kariyerinden Oluyormuş

Ünlü oyuncu, Cyrodiil’den gerçek dünyaya dönmeye çalışırken epey zor anlar yaşamış.

The Elder Scrolls IV: Oblivion hatırı sayılır bir kesim için TES serisinin en iyi oyunu. Yıllara meydan okuyan oyunlar denince akla ilk gelenlerden olan Oblivion, akılda kalıcı karakterleri ve hikayesiyle hala günümüz AAA’lerine taş çıkarıyor. Çıktığı 2006 senesinde Skyrim’le çok benzer bir furyaya sebep olmuş, fırtınalar estirmişti kendisi. Seslendirme kadrosunda yer aldığı 12 Minutes için Forbes’a röportaj veren James McAvoy da bu furyadan nasibini alanlar arasındaymış. Röportajda oyuncu kimliğinden bahseden McAvoy, o dönem o kadar kötü bir Oblivion bağımlılığına tutulmuş ki az kalsın kariyerini kaybediyormuş.

Ünlü oyuncu, başrollerini Anne Hathaway’le paylaştığı Becoming Jane’in (Aşkın Kitabı) çekimleri sırasında Oblivion batağına düşmüş. Anlattığına göre kendini Cyrodiil’e o kadar kaptırmış ki bir noktada repliklerini ezberlemeye bile zaman bulamaz olmuş.

“Akşam 10’da yatmam gerekiyordu çünkü sabah 6’da araç gelip beni sete götürüyordu. Ezberlemem gereken bir sürü sahne vardı ama ben sabah 4’e kadar oturup Oblivion oynuyordum.”

Bir süre sonra durum o kadar kötüleşmiş ki akşam 8’den sabah 5’e kadar oynar olmuş. Nihayetinde buna dur demek radikal bir karar almış ve oyunun diskini yakmış. Evet, bildiğiniz yakmış.

“Vaziyet iyiye gitmiyordu, artık bir şeyler yapmam gerektiğine karar verdim. XBOX 360’ımdan oyunun diskini çıkarttım, ocağı açtım, üzerine koydum ve her parçasının alevlerin üzerinde erimesini izledim. ‘Bu iş burada bitti, bir daha asla oyun oynamak yok!’ dedim.”

McAvoy, oyunlara tövbeli uzun yıllar geçirdikten sonra oğlunun ısrarlarına dayanamamış ve kendini FIFA oynarken bulmuş. Futbol sevgisi de üzerine eklenince oyunlara bir nebze geri dönmesini sağlamış FIFA. Covid-19 pandemisi ve karantina önlemleriyle birlikte uzak kaldığı arkadaşlarıyla zaman geçirmek için Call of Duty: Warzone oynamaya başlamış.

“İki üç gecede bir Warzone oynamak için toplanıyoruz. Bir yandan hayat ve ilişkiler hakkında sohbet ediyoruz, bir yandan da farklı ülkelerde yaşayan 12 yaşında çocuklar tarafından yok ediliyoruz. Çok eğlenceli oluyor!”

Eee ne demişler, her şeyin fazlası zarar. McAvoy’un seslendirme kadrosunda yer aldığı Luis Antonio imzalı oyun 12 Minutes 19 Ağustos’ta çıkışını yaptı. Seslendirme kadrosunda Willem Dafoe ve Daisy Ridley’in de bulunduğunu ekleyelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Age of Empires IV Duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.