Oyun Haberleri

It Takes Two 10 Milyon Kopya Sattı

Hazelight stüdyosunun kurucusu Josef Fares “Bu oyunu oynarken sıkılırsanız size 1000 dolar vereceğim” demişti. The Game Awards‘ın 2021’in en iyi oyunu seçtiği It Takes Two, 10 milyon kopya satmayı başardı.

10 milyon kopya gözünüze çok fazla gelmemiş olabilir. Ancak oyunun bağımsız bir firmanın elinden çıktığını hatırlatmakta fayda var. Üstelik hem fiyatı az değil, hem de XBox PC Game Pass ve EA Play üzerinden oynamaya açık. Yani oyuncuların It Takes Two’yu satın almasına çok da gerek yok. Kaldı ki oyunu almaya karar veren oyuncuların da iki kopya satın almasına gerek olmuyor. Zira oyun tek oyunculu olmadığı için bir kişi oyunu satın aldığında ikinci oyuncu için bir izin kodu da yaratıyor. Yani oyunu satın aldıysanız herhangi bir arkadaşınızla internet üzerinden oynayabilirsiniz. Onların da oyuna sahip olmasına gerek yok.

İşte tüm bu kolaylıklara rağmen It Takes Two, 10 milyon kopya sattı. Çünkü onun ne kadar eğlenceli olduğunu gören oyuncular oyunu satın almayı tercih etti. Kimisi oyuna doyamadığından satın aldı, kimisi geliştiricileri desteklemek için.

Peki nedir bu oyunu bu kadar muhteşem kılan?

Açıkçası oynamadan anlamak zor.

It Takes Two, boşanmaya karar veren bir çiftin hikayesini anlatıyor. Ailenin küçük kızı bu haberi alınca yıkılıyor. Ve hemen büyülü aşk kitabını açıp gözyaşları içinde bir dilek diliyor. Kitabın da içi sızlıyor bu durum karşısında. Böylece çiftin ruhlarını kızlarının oyuncaklarına hapsederek onları zorunlu bir çift terapisine alıyor.

Oyuncular bu karakterleri oynarken çiftin ilişkisini düzeltmeye de çalışıyorlar. Zira karşılaştıkları zorlukları ancak işbirliği yaparak aşabilirler.

COLLABORATIOOOONNN!

Daha önce de söylediğim gibi, oyunu XBox PC Game Pass veya EA Play ile oynayabilirsiniz. İlk yarım saati pek etkileyici değil. Ancak kısa sürede oyun sizi mekanikleriyle ve karakterleriyle kendisine bağlıyor. Oyuna bir şans verin, pişman olmayacaksınız.

Kaynak: PCGamer

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.