Oyun Haberleri

Iron Harvest, Kickstarter Destekçilerini Arıyor

Polonyalı sanatçı Jakub Rozalski’nin çizimlerinden yola çıkılarak yaratılan 1920+ dünyasında geçecek olan Iron Harvest, büyük ölçüde bitmiş olmasına rağmen Kickstarter destekçileriyle daha fazlasını yapabileceğine inanıyor.

Jakub Rozalski’yi bundan birkaç yıl önce internette keşfedip Frpnet bünyesinde de yer vermiştik. Bizi de kalemiyle büyüleyen Rozalski, bu süreç içerisinde King Art Games ile anlaşarak çizimlerini bir bilgisayar oyununa çevirme şansı yakaladı. Daha önce Battle Worlds: Kronos ve The Book of Unwritten Tales 2 oyunları için yaptığı Kickstarter çalışmalarından eli boş dönmeyen firma The Dwarves ile ünlenmişti.

Almanya merkezli King Art Games, Rozalski’nin 1920+ dünyasını yorumladığı Iron Harvest oyunu için bir Kickstarter projesi başlattı. 450.000 dolarlık bütçenin hemen hemen yarısı şu an toplanmış durumda. Bir ay sonra bitecek olan Iron Harvest Kickstarter projesinin istediği sonuca ulaşacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Mechalar ve Doğu Cephesi

Iron Harvest, Birinci Dünya Savaşı’ndan sonrasındaki alternatif bir dünyayı anlatıyor. Savaş sonrası devam eden buhran, farklı bir dünya savaşının başlamasına sebep oluyor. Steampunk türüne örnek devasa robotlar, hareket eden toplar derken bir yanda 1920’li yılların yoksul ve sefalet dönemini de başarıyla harmanlamışlar.

Oyunun isim babalığını da bu dönemde çalışıp buhar teknolojisiyle yeni silahlar geliştiren çiftçiler yapıyor. Etraftan demir parçaları, mermi, eski tüfek toplayan çiftçiler demir hasat (Iron Harvest) etmiş oluyor.

Şu an için oyunda üç farklı taraf olacak. Saksonya İmparatorluğu, Polonya Cumhuriyeti ve Rusviet olarak belirlenen tarafların her biri için uzun süreli ve derin hikayeye sahip tek kişilik modlarının olacağı belirtiliyor. Her tarafın kendine has özel kahramanları ve onların da kendi hikayeleri olacak. Eğer istenilen bütçenin üzerine çıkılırsa bu kahramanların sayısının artırılması planlanıyor. Ayrıca Iron Harvest için birçok ücretsiz ek paket ve Co-Op görevler de bu süreçte eklenebilir.

Iron Harvest, oyuncuya taktiksel strateji yapısını ve klasik strateji oyunlarındaki karargah kurma seçeneklerinin hepsini sunuyor. Harita içerisinde ele geçirilmesi gereken bölgelere süvariler ve özel ekipmanlı birlikler göndereceğiniz gibi buharla çalışan dev Mechaları da görevlendirebileceksiniz.

Bu dev Mechaları durdurmak da pek kolay olmayacak. Eğer düşman birliği bir ahıra saklandıysa, Mecha’nın ağır ateş gücüyle ahırı düşmanınızın başına yıkabileceksiniz. Yapımcılar hiçbir siperin sonsuza kadar dayanmayacağını söylüyor. Yani çevreyle etkileşimi en üst seviyede tutmuşlar.

King Art Games oyunun Multiplayer modunun ve Single Player modunun geliştirilmesi için Kickstarter’a ihtiyaç duyduklarını belirtiyor. Firma amaçlarına ulaşırsa Iron Harvest’in 2019’un son çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca konsol oyuncularını düşünmeyi ihmal etmemişler. Iron Harvest sadece PC platformu için değil PlayStation 4 ve Xbox One platformları için de çıkacak.

Eğer Iron Harvest ilginizi çektiyse daha detaylı bilgi almak için resmi Kickstarter sayfasına göz atabilir, hatta destekçisi olabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.