Oyun Haberleri

Hugo Ödülleri’nin 2021 Sürprizi Video Oyunları Olacak

DisCon III, 2021 Hugo Ödülleri‘ne özel yeni bir kategori eklendiğini duyurdu. Hugo‘nun 2021 sürprizi En İyi Video Oyunu kategorisi olacak.

Hugo Ödülleri, 1950 yılından bu yana bilimkurgu ve fantastik türündeki en iyi roman, kısa roman, hikaye ve dergilere veriliyordu. Zamanla bu kategorilere profesyonel dergi, kapak sanatçısı, illüstratör, en iyi yeni bilimkurgu yazarı ve sanatçısı gibi bölümler ilave edildi. Günümüzde yazılı eserlerin yanı sıra editörlerin, yazarların, film ve dizi gibi yapımların da dahil olduğu Hugo Ödülleri, dönem dönem tek seferlik özel kategoriler de düzenledi.

1956‘da En İyi Yeni Yazar ve En iyi Kitap Eleştirmeni, 1966‘da Tüm Zamanların En İyi Serileri, 2002 ve 2005‘te En İyi İnternet Sitesi, 2019‘da En İyi Çizim Kitabı dallarında özel ödüller verilirken, 2017‘de bir defalığına duyurulan En İyi Seriler, Hugo Ödülleri’nin daimi kategorilerinden oldu.

2021 Hugo Ödülleri‘nde ise, bunca yıldır bilimkurgu ile fantastik yazıyı ve sanatı besleyen aynı yaratıcılıkla çizilen video oyunları için özel bir kategori oluşturuldu. 2020‘deki Covid-19 salgınının insanları daha çok oyun oynamaya yönelttiğini söyleyen Colette Fozard, “Bu ödül hayranlara, geçtiğimiz yılı anlamlı ve eğlenceli hale getiren oyunları değerlendirme fırsatı sunuyor. dedi.

İlginizi Çekebilir  The One Ring 2nd Edition Geliyor

2021 yılına özel Hugo Ödülleri En İyi Video Oyunu kategorisinde Animal Crossing, The Last of Us Part II, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Star Wars: Squadrons ve Cyberpunk 2077 gibi oyunların aday olması bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.