Oyun Haberleri

Hideo Kojima, Bir The Boys Oyunu Geliştirir mi Dersiniz?

Death Stranding’in yaratıcısı Hideo Kojima, The Boys gibi bir oyun üzerine çalıştığını ama projeyi rafa kaldırdığını açıkladı. The Boys dizisinden Eric Kripke de Kojima’ya bir The Boys oyunu için işbirliği teklif etti.

Metal Gear ve Death Stranding oyunlarıyla kendi hayran kitlesini oluşturan oyun yaratıcısı Hideo Kojima, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Uzun zamandır üzerinde düşündüğü bir oyunu, The Boys dizisini izleyince rafa kaldırdığını söyledi. Zira aklındaki oyun, The Boys’a çok benziyormuş. En azından konsept olarak. Ama hem evreni hem de hikaye anlatımı daha farklı olacakmış. Oyunun atmosferini de The Boys’dakinden biraz daha farklı hayal ediyormuş.

Aklındaki oyunda özel dedektiflerden oluşan bir ekibin efsanevi süper kahramanlarla karşı karşıya gelmesini anlatmak istiyormuş. Ana karakter için de aklında tabii ki Mads Mikkelsen varmış.

Bu itiraf hem Kojima hayranlarını hem de The Boys hayranlarını tek hamlede hem üzüp hem heyecanlandırdı. Çünkü Kojima “çöpe attım” yerine “rafa kaldırdım” ifadesi kullanıyor. Bu detay The Boys dizisinin senaristi ve baş sorumlusu Eric Kripke‘nin de dikkatinden kaçmadı.

Kripke, Kojima’ya şu şekilde cevap verdi.

Lütfen gel ve bir The Boys oyunu yap. Bir ekip olup muhteşem işler başarabiliriz! Bu arada çok büyük hayranınızım.

Açıkçası Kojima’nın The Boys evreni için bir süper kahraman oyunu yapmayı kabul edeceğini pek sanmıyorum. O kendi orijinal hikayelerini anlatmayı seven biri. Yine de asla asla dememek gerek. Hem The Boys dizisini hem de Kojima’nın hikaye anlatımını beğenen biri olarak böyle bir ihtimali görmezden gelmeyi reddediyorum.

Hem, Amazon Prime da oyun geliştirmek konusundaki başarısız geçmişini geride bırakmak istiyordu. Kojima ve The Boys’u Amazon Prime Gaming’de buluşturabilirse başarısız olması imkansız gibi bir şey. Öyle değil mi?

Programlar Yoğun

Ancak bu olası işbirliğinin her iki tarafı da çok yoğun bir programa sahip. Bu yüzden böyle bir oyun geliştirecek olsalar bile onu çok uzak bir tarihte oynayabiliriz.

The Boys önümüzdeki günlerde üçüncü sezonunun son iki bölümünü yayınlayacak. Yazın sonunda da dördüncü sezonun çekimlerine başlamak istiyorlar. Ayrıca arada bir yerlerde de Supe lisesinde geçen en az bir yan dizi daha çekecekler. Hayranlar Soldier Boy’un geçmişine odaklanan bir dizi talep etmeye başladı bile. Ayrıca Diabolical‘da yaptıkları gibi sürpriz yapımlar da hazırlıyor olabilirler.

Hem ekip yalnızca dizi çekmekle de yetinmiyor ki! Müzik klipleri yayınlıyorlar, haber programları yapıyorlar ve hatta Deep’in yazdığı kitabı sesli kitap olarak bile çıkardılar!

Hideo Kojima ise hem Death Stranding 2 üzerine çalışıyor, hem de Overdoseda daha önce hiç görmediğimiz bir konseptte bir oyun tasarladığını söylüyor.

Ayrıca artık kendisini oyunlarla sınırlamak da istemiyor. Film, dizi ve müzik dünyasına da atılmak için Kojima Productions’ın çalışma alanını da geçtiğimiz yıl genişletmişti. Yani açıklamadığı daha pek çok projeyi de eş zamanlı yürütüyor olabilir.

Yine de siz doğum günü pastanızdaki mumları üflerken Kojima’nın ellerinden çıkacak bir The Boys oyununu hayal etmeyi ihmal etmeyin!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.