Oyun Haberleri

Hideo Kojima, Aklımızı Alacak Bir Korku Oyunu Geliştirmek İstiyor

Son olarak Death Stranding‘i oyun dünyasına sunan Hideo Kojima, korku türüne geri dönme sinyali verdi.

BAFTA Bağlılık Ödülü alan video oyun yaratıcısı Hideo Kojima, yaptığı bir söyleşide, aklında devrimci bir korku oyunu yapmak olduğunu açıkladı. Daha önce, iptal edilen Silent Hill‘in efsanevi demosu ve P.T. video oyunu ile korku dünyasına dalan Kojima, yeni fikirleri ile dünyamızı sarsacak ve bizi tam bir kabusa sürükleyecek bir oyun yapmak istiyor:

“Ben kolay korkan biriyim bu yüzden diğerlerinin yapabildiğinden daha korkunç birşey yapabileceğimden eminim. Karanlık ve karanlıktaki hayaletlerin gölgelerinden korkarım. P.T. bir deney olarak sona erdi ancak bir gün başka bir korku oyunu yapmayı isterim. Dehşeti yaratmak için daha devrimci bir yöntem kullanılan bir oyun, sadece pantolonunuzu ıslatmanızı sağlamayacak, pisletecek de bir şey. Aklımda şimdiden fikirler var”

P.T.‘nin oynanışını izlemedim ama Silent Hill’in demosu oynanırken örtünün altına başımı gömmüşlüğüm var. Korku türünün hakkını veren çalışmalarına bakıldığında Kojima‘dan gelecek yeni bir korku oyunu için şimdiden tırsmaya başlayabilirim sanırım. Siz ne dersiniz?

İlginizi Çekebilir  Epic Games Store, Ücretsiz Oyun Kampanyası The Vault İle 61 Milyonluk Aylık Kullanıcıya Ulaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu