Oyun Haberleri

HEX: Shards of Fate ile Kart Oyunu RPG ile Buluşuyor

hex-banner

Gameforge ve HEX Entertainment “Chronicles of Entrath” ile HEX: Shards of Fate için şu ana dek mevcut en büyük PvE güncellemesini yayınlıyor.

Bu güncellemedeki odak noktası; oyuncuların önce bir halk ve bir sınıf seçeceği geniş kapsamlı seferde. oyuncular devamında yeni bir dünya haritasının üzerinden çok sayıda zindana yönelecek, yan görevler tamamlayacak, güçlü patron rakipleri düelloya davet edecek ve bu şekilde –rol oyunu tarzına uygun olarak– daha fazla yetenek ve sınıf bonuslarını açan donanım, PvE kartları ve beceri puanları alabilecek.

Kart Takası, RPG ile buluşuyor

Seferin başlangıcında bir kahraman oluşturuluyor. Burada bireysel bonuslar içeren kadın ve erkek görünüşü ile sekiz halk ile üç sınıf mevcut. Bireysel yeteneklere sahip olan Büyücü, Savaşçı ve Ruhbanlar bu sayede mesela iyileştirebilir, kartları güçlendirebilir veya doğrudan hasar verebilir. Her bir sınıfın birbirinden farklı olan desteleri de ilgili oyun biçimine göre özelleştirildi. Bunların yanı sıra geniş kapsamlı yetenek ağaçları da, seviye yükselişiyle birlikte geliştirilebilecek halklara uygun sınıf yetenekleri sunuyor.

hex-shards-of-fate-dungeon1

Seçilen halka bağlı olarak karaktere özel kurgulanan bir hikaye boyunca Entrath dünyasında olaylar gelişecek. Ek olarak ana hikayenin dışında oyundaki gelişmeleri doğrudan etkileyen çok sayıda yan görevler ve diyalog seçenekleri mevcut olacak.

Oyuncular maceraları boyunca kademeli olarak birbirinden sadece tematik olarak farklı olmayan yeni bölgelere doğru ilerleyecek. Mesela oyun tahtasının görüntüsünü değiştiren ve bunun yanı sıra oynanışı çeşitli yollardan etkileyen, yeşil flora veya tozlu çöl içeren yeni bölgeler de oyuncuları bekliyor.

hex-shards-of-fate-masa

Diyara yeni haritalar gerek

Başarılıyla tamamlanan karakter oluşturmadan sonra her oyuncu seçtiği halka uygun bir başlangıç destesi ve bir de genişletilmiş kartlar dizisi alır. İlerleyen sefer başarısı ile birlikte bireysel deste için daha fazla kart ve bununla beraber daha fazla strateji elde edilebilir. Bunların arasında şu ana dek mevcut olan kartlarla birleştirildiğin de yeni oyun tarzları ve taktikler sağlayan ve bu oyun moduna özel tasarlanmış çeşitler de bulunuyor.

Bütün bu özellikleri gözden kaybetmemek için de sonrasında bir de özeti mevcut olan, yeni bir kılavuz beş küçük mücadele eşliğinde zafere götüren taktikler vererek acemilere yardımcı oluyor.

Oyuna hemen buradan kayıt olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Assassin's Creed: Odyssey Oynanış Videosu Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu