Oyun Haberleri

Hex: Shards of Fate, 100 Bin Dolar Ödüllü Turnuvaya Çağırıyor

hex-banner

Gameforge ve geliştirici HEX Entertainment 06.10.2015 tarihinde dijital kart oyunu HEX: Shards of Fate’in duyurulan Hex Invitational Turnuvası başlıyor.

Finalistleri 100.000 USD para ödülünün yanı sıra Lake Forest, ABD’de gerçekleşecek olan çevrimdışı finaline bir seyahat bekliyor.

Turnuvanın tamamı birkaç ay sürecek. Bu süre içinde yerel saat bölgeleri ne olursa olsun tüm oyunculara aynı şartları sunabilmek için işleyiş çeşitli safhalara ayrılacak. Genel oyun faaliyetinde güçlendirme paketleri gibi normal ödüllerin yanı sıra eleme biletleri dağıtılacak.

Tüm katılımcılar günlük olarak planlanan Yapım ve Mühürlü turnuvalara katılarak sonraki tura yükselme şansı elde ederler. Kullanıcıların kaç bilet alacağı turlardaki sıralamalarına bağlıdır.

hex-shards-of-fate

Ön turun en iyi oyuncuları belirlenen 12 eleme turunda HEX Invitational’de birbirlerine karşı mücadele eder. Katılım için seçkin bir deste, bunun için de başlangıç destelerinden biri ve kazanılmış 10 eleme bileti yeterlidir. Eleme turlarının kazananı büyük çevrimdışı finali için ABD’ye seyahat edip orada kazananı belirleyecek.

Modlar

Oyuncu sayısının ve tekli turnuvaların çok olması nedeniyle ön turlarda İsviçre sistemi kullanılır. Belirli bir tur sayısı boyunca katılımcılar birbirlerine karşı mücadele ederler ve mağlubiyet durumunda yarışmadan elenmezler.

Sonraki eleme yarışlarında katılımcı alanı azaldığında tekli elemeler başlar. Bu tekli elemelerde sadece düellonun galibi turnuvadan ayrılmaz. Bu turun galibiyse ABD’deki finale katılmaya hak kazanır.

Seçilen iki sistemin ve çeşitli oyun modlarının turnuva devam ederken kombine edilmesi tüm oyunculara fırsat eşitliği sağlar.

İlgilenen oyuncular katılım şartlarının ve turnuva kurallarının ayrıntılarını burada bulabilir.

İlginizi Çekebilir  City of Steam'e İlk Bakış

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu