Oyun Haberleri

Heroes VII’nin Elfleri Türkler’den Mi Esinlendi?

heroes-vii-elf

Sıra tabanlı strateji oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan birisi olan Heroes serisinin yeni oyunu Heroes VII duyurulmuştu. Şimdi yavaş yavaş ırklar da ortaya çıkmaya başladı.

Heroes III oyunundan sonra oyunun hayranları hep hayal kırıklıklarına uğramışlardı. Bakalım yeni oyun nasıl olacak diye beklerken bir de ne görelim? Oyuna resmen Türk motifleri katmışlar!

Sitemizde de yazıları bulunan sevgili arkadaşım Can Arabacı‘dan gördüğüm bir durumu yazmak istedim. Kendisinin “Elfler Türkmüş ya lan?!” demesi beni de meraklandırdı ve şarkıyı duyunca çok şaşırdım.

Ubisoft, elf ırkı için hazırladığı sayfada, “The Elven Coronation” isimli bir müzik koymuş. Elf müzikleri deyince aklımıza genellikle yan flütle çalınan pastoral havadaki müzikler gelir. Burada durum biraz daha değişik olmuş.

Oyunun müziklerinin yapımcısı, “Bu seferki müziklerde Yunanca sözler kullandık. Elflerde de orijinal bir hava yakalamak istediğimiz için Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ‘Shahrazat’ isimli parçayı ele aldık ve klarnete ağırlık verdik,” açıklamasını yaptı.

Elfler, yeni oyunun yapım aşamasında Türkler ile fazlasıyla etkileşime girmiş olacak ki ortaya böyle bir müzik çıkmış

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  SkyWind ile Morrowind'i Yeniden Yaşayacağız

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. S.a desem kaç kişi beğenir.
    Boşver abi Arap Gamlarını. Esas sen benim sadık yarim karatopraktır olayını hatırla :D hayatımın şoku olduydu

  2. ne olmuş ki bu dünyada elflere en yakın ırk (güzellikte) iskandinavlardır. iskandinavlarında soyunun türklerden geldiğine dair bir tezi var isveçli tarihçi sven lagerbring in. ben demiyorum isveç tarihinin babası denen adam söylüyor bunu. medeniyetse elfler zaten kesin türk. onuda biraz araştırıp görebilirsiniz en dandik örneği 4500 yıl önce kompozit kılıç yapabilmiş bir topluluktur. ben çokta şaşırmadım. ama bize millet olarak 400 yıldan beri türkler aşağılıktır propagandası yapıldığı için kendimizi hor görme gibi toplumsal bir reflekse sahibiz. bir ırka mensup olmak övünülecek birşey değildir benim gözümde ama atalarımızın mirasına da sahip çıkalım. osmanlıdan öncesini de benimseyelim. tarihe, insan medeniyetine yaptığı buluşlarla, göçlerle, şavaşlarla, yazıtlarla daha aklıma gelmeyen birçok şeyle şekil veren insanlara saygı duyalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.