Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Oyun Haberleri » Heroes VII’nin Elfleri Türkler’den Mi Esinlendi?

Heroes VII’nin Elfleri Türkler’den Mi Esinlendi?

heroes-vii-elf

Sıra tabanlı strateji oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan birisi olan Heroes serisinin yeni oyunu Heroes VII duyurulmuştu. Şimdi yavaş yavaş ırklar da ortaya çıkmaya başladı.

Heroes III oyunundan sonra oyunun hayranları hep hayal kırıklıklarına uğramışlardı. Bakalım yeni oyun nasıl olacak diye beklerken bir de ne görelim? Oyuna resmen Türk motifleri katmışlar!

Sitemizde de yazıları bulunan sevgili arkadaşım Can Arabacı‘dan gördüğüm bir durumu yazmak istedim. Kendisinin “Elfler Türkmüş ya lan?!” demesi beni de meraklandırdı ve şarkıyı duyunca çok şaşırdım.

Ubisoft, elf ırkı için hazırladığı sayfada, “The Elven Coronation” isimli bir müzik koymuş. Elf müzikleri deyince aklımıza genellikle yan flütle çalınan pastoral havadaki müzikler gelir. Burada durum biraz daha değişik olmuş.

Oyunun müziklerinin yapımcısı, “Bu seferki müziklerde Yunanca sözler kullandık. Elflerde de orijinal bir hava yakalamak istediğimiz için Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ‘Shahrazat’ isimli parçayı ele aldık ve klarnete ağırlık verdik,” açıklamasını yaptı.

Elfler, yeni oyunun yapım aşamasında Türkler ile fazlasıyla etkileşime girmiş olacak ki ortaya böyle bir müzik çıkmış