Oyun Haberleri

Hasbro CEO’su Açıkladı: Dungeons and Dragons ve Magic The Gathering, E-spor Turnuvalarına Geliyor

CNBC’den Jim Cramer’a konuşan Hasbro Başkanı ve CEO’su Brian Goldner, Fantastik Rol Yapma oyunu Dungeons and Dragons’ın en iyi yılı olduğunu söyleyerek, Dungeons and Dragons ve Magic: The Gathering gibi oyunların dünya çapındaki espor müsabakaları için uygun hale geleceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Mad Money programına konuşan Brian Goldner, insanların bugüne dek hiç olmadığı kadar Dungeons & Dragons’a ilgi gösterdiğini belirterek, “İnsanlar bu oyunu defalarca kez oynuyor çünkü yüz yüze bir oyun. Sürükleyici ve başkalarıyla oynamak için gerçekten çok eğlenceli.” ifadesini kullandı.

Modern oyuncular için, bu iki önemli oyunu dijital oyun takımlarına uygun hale getirmeye çalıştıklarını belirten HASBRO CEO’su Goldner, “Arena” adlı “Magic” spin-off online oyununun beta versiyonu için bir milyondan fazla kişinin kayıt olduğuna dikkat çekti ve milyonlarca kullanıcının Twitch gibi yayın platformlarından bu iki oyunu oynayanları izlediğini söyledi.

Goldner, Hasbro olarak hedeflerinin, dünya çapındaki espor karşılaşmalarında oynanabilecek “Magic” gibi fantastik oyunları tasarlayarak modern oyunculara sunmak olduğunu sözlerine ekledi. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki yıllarda D&D ve Magic: The Gathering oyuncularını espor turnuvalarında mücadele ederken izleyebilecek hatta takımlarımızla bu eğlenceli yarışa ortak olabileceğiz. Çok fantastik!

İlginizi Çekebilir  Terminator: Resistance'ın Duyuru Fragmanı Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu