Oyun Haberleri

H.P. Lovecraft’ın Hikayesi Oyuna Dönüşüyor

call-of-cthulhu-banner

Korkunun usta ismi, Cthulhu Mitosu’nu bizlere sunan yazar Howard Phillips Lovecraft’ın en çok bilinen hikayelerinden olan Deliliğin Dağlarında oyun olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Orijinal ismi At the Mountains of Madness olan hikaye, 1936 yılında H.P. Lovecraft tarafından yazıldı. Hikaye, Eskiler’in tarihini araştıran Miskatonic Üniversitesi jeologları tarafından Antarktika’ya yapılan bir araştırma gezisini anlatır.

Cthulhu mitosu içerisinde yer alan oyunda, biz de  bu araştırma ekibinde yer alan, Miskatonic Üniversitesi profesörü William Dyer‘ı canlandıracağız.

Oyun, Team Clockworks isimli firmada yer alan iki İspanyol geliştirici tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak hazırlanıyor.

mountains-of-madness

Oyunu Dyer’in gözünden FPS şeklinde oynayacağız. Her seferinde rastgele modellenen zindanlarda hayatta kalmaya çalışacak, araştırmamıza devam edecek ve zaman zaman da Lovecraft’ın hikayesinde anlattığı yaratıklarla karşılaşacağız. Bir yandan korkularımızla ve ürpertici şeylerle karşılaşırken bir yandan da Antarktika’nın soğuk iklimini ve sessizliğini dehşet verici şekilde yaşayacağız.

mountains-of-madness2

Oyun Steam’de Greenlight bölümünde oyları alarak Steam kütüphanesine girmeye hak kazandı. Yakın zamanda oyunun gelişimi için Kickstarter’da da bir kampanya başlatılacak.

Oyunu oynamadan önce Deliliğin Dağlarında kitabını okumanızı öneririm. Böylece oyundan alacağınız keyif artacaktır.

Oyunun beta videosu da yayınlandı.

İlginizi Çekebilir  Atari Firmasının E.T. Kartuşları Satışa Çıkıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu