Oyun Haberleri

Grammy Ödülleri’ne Oyun Müzikleri Kategorisi de Eklendi

Grammy Ödülleri‘ne heyecan verici beş yeni kategori ekledi. Oyuncular için bunu daha heyecanlı kılan şey ise kategorilerde Video Oyunları İçin En İyi Müzik eklenmesi oldu.

Dünyanın en önemli müzik ödüllerinden olan Grammy Ödülleri artık oyuncuların da radarına girdi. Oyunların en etkileyici yanlarından birisi olan müzikler şimdi bu prestijli ödülle de taçlandırılacak. Bir düşünsenize, sizin de hiç unutamadığınız oyun müzikleri yok mu?

Video oyunlarında harika müzikler var; gelecek yıl ve sonrasında neyin aday gösterileceğini görmek için heyecanla bekliyoruz. Eurogamer‘a göre, ödül özellikle, “ağırlıklı olarak orijinal notalardan oluşan ve özel olarak veya mevcut bir video oyunu veya diğer etkileşimli medya için veya bunlara eşlik eden bir müzik parçası albümlerinin mükemmelliğini takdir etmek” için verilecek.

Recording Academy CEO’su Harvey Mason Jr, yeni ödüller hakkında şunları söyledi:

Müzik yaratıcılarından oluşan bu farklı toplulukları yeni eklenen ödüller ve değişikliklerle onurlandırmaktan ve değişime, ilerlemeye ve işbirliğine ilham veren bir ortam geliştirmeye devam etmekten dolayı çok heyecanlıyız.

Akademi’nin en büyük önceliği, hizmet verdiğimiz müzik insanlarını etkin bir şekilde temsil etmektir ve her yıl üyelerimizi dinlemeyi ve kurallarımızın ve yönergelerimizin sürekli gelişen endüstrimizi yansıtmasını sağlamayı gerektirir.

Charlie Rosen ve Jake Silverman bu yılın başlarında Kirby Superstar‘daki “Meta Knight’s Revenge” yorumlarıyla Enstrümantal veya A Capella En İyi Düzenleme dalında bir Grammy kazandılar ve bir video oyununun ikinci kez Grammy kazandığına işaret ediyor.

Pac-Man’den Last of Us’a Oyun Müzikleri Resitali

Grammy ödülü almış oyun müzikleri Civilization IV “Baba Yetu” (2011) ve Kirby Superstar “Meta Knight’s Revenge” (2022) oldu. Bakalım yeni kategori ile birlikte hangi oyunları yarışırken göreceğiz.

Kaynak: GeekTyrant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.