Oyun Haberleri

GORD: Slav Efsanelerinden İlham Alan RTS – Survival Oyunu

GORD, tek oyunculu gerçek zamanlı strateji ve hayatta kalma oyunu. Slav efsanelerinden yaratıklarla karşı karşıya geleceğimiz oyunun hem görselleri hem de fragmanları gayet ilgi çekici duruyor.

Witcher 3’ü geliştiren ekipten ayrılan geliştiricilerin kurduğu Covenant adlı bağımsız oyun firması ilk oyununu bu yıl çıkarıyor. Team17‘nin yayınlayacağı GORD, onların ilk oyunu olmasına rağmen çok iddialı geliyor. Şimdilik fragmanlar, açıklamalar ve görseller de iddialı olmalarını haklı çıkaracak kalitede.

Oyunu 2021 yılında duyurduklarında bir de fragman yayınlamışlardı. O fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Oyunun 2022 yılı içinde çıkacağını söylüyorlar. Ancak elimizde net bir tarih henüz yok.

GORD’un en heyecan verici yanı, iddia ettiklerine göre, birçok farklı türden oyun mekaniklerini bir araya getiriyor olmaları. RTS oyunlarda genelde kaynak buluruz, kaynaklarımızı teknolojimizi geliştirmek, bina inşa etmek ve popülasyonumuzu artırmak için kullanırız. GORD, bu özelliklere bir de hayatta kalma elementleri ekliyor.

Aslında Frostpunk da RTS ve hayatta kalma türlerini buluşturan bir oyun olmuştu. Ancak bu kez kolonimizdeki kişilerin akıl sağlığı, yetkinlikleri ve nelere şahit olduğu gibi faktörler de bizim için önemli olacak. Korkunç yaratıklarla dolu bu topraklarda gezmek onları değiştirecek. Kimisi yanındaki askeri koruyamadı diye kendisini suçluyor olacak. Bazısı intihara eğilimli hale gelecek.

Bölgenin korkunç yaratıkları ile savaşırken adamlarımızın akıl sağlığını korumaya çalışmak oyundaki en büyük endişelerimizden biri olacak. Yani oyun bir açıdan da koloni simülasyonu tarzında olacak.

YouTube player

Dünya Sabit Kalmayacak

Oyun diğer RTS’lerin aksine çoklu oyuncuyu desteklemeyecek. Fakat dünyası daima değişeceği için tekrar oynanabilirliğinin yüksek olacağını söylüyorlar. Haritada rastgele ortaya çıkan yaratıklar, rastgele yerleştirilen yapı ve olaylara göre kolonimizin ilgileneceği görevler de farklılık gösterecek. Mesela bazı tarihi kalıntılar ya da mistik mekanlar haritamızda şansa bağlı olarak yer alabilir ya da almayabilir. Eğer yer alırlarsa onları keşfetmek bir görev seçeneği olarak listemizde yer alacak. Keşfin yaşayacağımız tehlikelere değip değmeyeceğinin kararını biz vereceğiz.

Hem kolonimizdeki karakterlerin yaşadıkları hem de hangi görevlerle ne şekilde ilgilenmeyi tercih ettiğimiz gibi karar ve durumların tamamı oyunun hikayesini etkileyecek.

Tabii bunlar beklentiyi yükselten iddialar. Oyunun vaatlerini ne kadar karşılayabileceğini zaman gösterecek. Ancak mekanikler konusundaki vaatlerini kenara bırakırsak, oyun görsel tasarımları ile bile gayet ilgi çekici. Aşağıdaki görseller başlı başına oyun için sabırsızlanmamıza yetiyor.

Gelişmeleri takip ediyor olacağız. Siz de oyunun resmi sitesini buradan inceleyebilirsiniz.

Bu yıl RTS türünde birçok gelişme var. Bit Reactor ilk oyunlarının RTS türünde olacağını duyurdu. Northgard’ın yapımcıları Dune: Spice Wars çıkaracaklar. O da bu yıl en çok beklediğimiz oyunlardan. Ubisoft, yeni The Settlers‘ı satışa çıkaracak.

RTS hayranları için güzel bir yıl olacağa benziyor, ne dersiniz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Monster Strike RPG Oyunu Günde 4 Milyon Dolar Kazanıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.